Licitálható
22532.
Könyvek: Történelem
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Pór Antal:
Aeneas Sylvius, II. Pius pápa. Élet- és korrajz.
Budapest, 1880. Szent-István-Társulat (Athenaeum Rt. ny.) VI + [6] + 384 p. Egyetlen kiadás.
Pór Antal (1834-1911) történész, egyháztörténész, pozsonyi kanonok, egyházkerületi tanfelügyelő. Korrajzba ágyazott életrajza Enea Silvio Piccolomini olasz humanista (1405-1464), a II. Pius néven egyházfővé választott reneszánsz pápa története; egyben a reneszánsz karrierutak és a Mátyás korabeli európai politika nagyívű rajza.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, az első előzéken gyűjteményi könyvjegy. Néhány oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a sorozatcímlapon apró sérülés.
(Házi könyvtár, XXXIII. kötet.)
Poss.: A Szent Ágoston Egylet könyvtára.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |