1896 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye XXX. évf. 1896. évi folyam. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Magyar Történelmi Társulat, (Athenaeum-ny.), VIII+958 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, két kijáró lappal (III/IV,V-VI.)
Északi-osztják medveénekek. Adalékok az obi-ugor népek medvekultuszához. Saját gyűjtése és Reguly Antal hagyományai alapján feldolgozta Pápay József. Pápay József nyelvészeti hagyatékából sajtó alá rendezte Fazekas Jenő. Budapest, 1934. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. LII + 142 p. A nyelvrokonaink medvekultuszáról írt néprajzi-nyelvészeti tanulmány és a magyar fordítással kísért osztják medveénekek közlése előtt Pápay József (1873-1931) finnugrista, néprajzkutató nyelvészeti munkásságának bibliográfiája. (A Debreceni Tisza István Tudományos Társaság I. Osztályának kiadványai. V. kötet, 9. füzet.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban
Thaly Kálmán: De Saussure Czézárnak II. Rákóczi Ferencz fejedelem udvari nemesének törökországi levelei 1730-39-ből és följegyzései 1740-ből A fejedelem utolsó éveiről, haláláról, végrendeletéről és emlékiratairól Ford., bevezetéssel...jegyzetekkel kísérve közli - - Bp. 1909. MTA. 379 l. Későbbi dekoratív aranyozott egészvászon kötsében.
Osztrák-magyar vöröskönyv. Diplomáciai ügyiratok Ausztria-Magyarországnak Olaszországhoz való viszonyáról az 1914. évi julius hó 20-tól 1915. évi május hó 23-ikáig terjedő időben. Budapest, 1915. Athenaeum. XI + 227 p. Kiadói papírborító, egészvászon kötésben.
László Gyula: A tépei lelet. Kiegészítő adatok Supka Géza, Arch. Ért. 1913. 395-408. l. leletközléséhez. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által DEDIKÁLT példány![Bp., 1940., MTA],77-90 p. +3 t. Különlenyomat az Archaeológiai Értesítő 1940. III/1. számából. Kiadói papírkötés.
Vass Sándor, vitéz: A legnagyobb magyar. Gróf Széchenyi István regényes életrajza. (Bp., 1942), Pantheon. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.; Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Csorba László: Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Müller-Guttenbrunn, Adam: Ruhmeshalle deutscher Arbeit in der österreichisch-ungarischen Monarchie. Herausgegeben unter Mitwirkung namhafter Gelehrter und Schriftsteller von - - . Stuttgart-Berlin, 1916, Deutsche Verlags-Anstalt, VI+(2)+524 p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér és színes képtáblákkal. Német nyelven. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé koszos borítóval.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.