Könyvek: Történelem

Tételek száma: 346

Bencsik Gábor: Cigányokról. A szerző, Bencsik Gábor (1954- ) újságíró, agrármérnök, történész, könyvkiadó által dedikált példány! Bp., 2008, Magyar Mercurius, 180 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22536.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
22537.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Északi-osztják medveénekek. Adalékok az obi-ugor népek medvekultuszához. Saját gyűjtése és Reguly Antal hagyományai alapján feldolgozta Pápay József. Pápay József nyelvészeti hagyatékából sajtó alá rendezte Fazekas Jenő. Budapest, 1934. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. LII + 142 p. A nyelvrokonaink medvekultuszáról írt néprajzi-nyelvészeti tanulmány és a magyar fordítással kísért osztják medveénekek közlése előtt Pápay József (1873-1931) finnugrista, néprajzkutató nyelvészeti munkásságának bibliográfiája. (A Debreceni Tisza István Tudományos Társaság I. Osztályának kiadványai. V. kötet, 9. füzet.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban
22538.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Zsilinszky Mihály: Magyar hölgyek. Történelmi élet- és jellemrajzok. Pesten, 1871. Heckenast Gusztáv. 223 l. Korabeli félvászon kötésben
22539.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
22540.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
22541.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
László Gyula: A tépei lelet. Kiegészítő adatok Supka Géza, Arch. Ért. 1913. 395-408. l. leletközléséhez. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által DEDIKÁLT példány![Bp., 1940., MTA],77-90 p. +3 t. Különlenyomat az Archaeológiai Értesítő 1940. III/1. számából. Kiadói papírkötés.
22542.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der freiherrlichen Häuser 1878. Gotha, 1878, Justus Perthes. Kiadói díszes, aranyozott vászon kötés, 1067p.
22543.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
A BBC History magazin 12db lapszáma a 2012-2017 közötti időszakból + a Múlt-kor Történelmi Magazin 2014. nyári száma + a Rubicon 2020/10. lapszám
22544.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Botos László: Út a trianoni békeparancshoz. 2001, Magna Lingua. Kiadói egészvászon-kötés.
22545.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63
Minimális ajánlat:
3 400 Ft
3 400 4 000 4 600
Széchenyi Istvánnal kapcsolatos, tétel, 3 db:   Vass Sándor, vitéz: A legnagyobb magyar. Gróf Széchenyi István regényes életrajza. (Bp., 1942), Pantheon. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.; Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Csorba László: Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
22546.

Széchenyi Istvánnal kapcsolatos, tétel, 3 db:

Vass Sándor, vitéz: A legnagyobb magyar. Gróf Széchenyi István regényes életrajza. (Bp., 1942), Pantheon. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.;
Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Csorba László: Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
22547.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események