Lukacs, John: A párviadal. A nyolcvannapos párbaj Churchill és Hitler között. 1940. május 10.-július 31. Ford.: Mészáros Klára. Bp., 2003, Európa, 369+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mehring, Franz: Marx Károly élete. Ford.: Rab Pál. Bp., 1925, Népszava ("Világosság"-ny.), 573+(3) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, pici kopással, előzéklap beszakadva de jó példány
Vegyes könyvtétel, 2 köt: Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;
Benda Kálmán: A jozefinizmus és jakobinusság kérdései a Habsburg-Monarchiában. Különlenyomat a Történelmi Szemle 1965. évi 4. számából. (Bp., 1966, Akadémiai Ny.), 387-422 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Botos János: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története. Bp., 1991, Láng Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, átlátszó műanyag védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.