Die Deutsche Frage. Von Hitler bis heute. Texte und Hinweise hrsg. von Herlmut Sündermann. Leoni am Starnberger See, én., Druffel-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Pulszky Terézia: Egy magyar hölgy emlékiratai. Sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket írta: Egyed Ilona. Magyar Hírmondó. Bp.,1986,Magvető. Pulszky Terézia (1819-1866) író, műfordító, újságíró, férje Pulszky Ferenc (1814?1897) politikus. Kiadói kartonált papírkötés. + Jókai Mór: Emléksorok. Napló 1848-49-ből. Szerk.: Nemeskéri Erika Bp., 1980, Magvető. Kiadói papírkötés.
Ludassy Mária: "Valóra váltjuk a filozófia ígéreteit." A francia felvilágosodástól a francia forradalomig. Bp.,1972,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Emma Goldman: Living My Life. Vol. I-II. New York, 1970., Dover. Angol nyelven. Emma Goldman (1869-1940) litván születésű amerikai anarchista író és aktivista. Úttörő szerepe volt a 20. század első felében az észak-amerikai és európai anarchista politikafilozófia kialakításában. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Joseph Aug. Lux: Das goldene Buch der Vaterländischen Geschichte für Volk und Jugend Österreichs. Mit Geleitwort von Bundeskanzler Dr. Kurt Ritter von Schuschnigg. Wien,én.,Gerlach&Wiedling, 356+4 p. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Magyari István: Az országokban való sok romlásoknak okairól. Sajtó alá rendezte Katona Tamás. Az utószót írta Makkai László. Bibliotheca Historica. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kosáry Domokos: Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács, 411+(1) p. Átkötött, modern egészvászon-kötésben, javításokkal.