Jane Goodall - Thane Maynard - Gail Hudson: Nálatok vannak még állatok? Igaz történetek az állatok megmentéséről. Ford.: Kelemen László. Bp., 2010, Nyitott Könyvműhely. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Karikás Frigyes: A harminckilences dandár. (Számozott.) [Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás. Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány". Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
Kármán József művei I.II. kötet. Kiadja: Abafi Lajos. Nemzeti Könyvtár XII-XIII. kötet. Bp., 1880, Aigner Lajos, Wilckens F.C. és Fia-ny. Korabeli aranyozott félvászon kötésben