Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 503

Jane Goodall - Thane Maynard - Gail Hudson: Nálatok vannak még állatok? Igaz történetek az állatok megmentéséről. Ford.: Kelemen László. Bp., 2010, Nyitott Könyvműhely. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24297.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
Falusi képeskönyvek I. Palóc lakodalom. Összeáll.: Szántó Ferenc. Rajzolta: Rácz Veronika. [Unicus, több kötete nem jelent meg.] Bp., 1942, Piatnik-ny., 68 sztl. lev. Egyetlen kiadás. Egészoldalas, színes illusztrációkkal, kottákkal. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, helyenként kissé koszos lapokkal. Megjelent 2000 példányban. Számozatlan példány.
24298.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
24299.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
24300.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Az élet iskolájában: Elbeszélés levelekben/ írta Krón Klára ; németből ford. Kozma Józsefné-Gesztessy Etelka. Szerző. Krón Klára. Bp., 1878. Franklin. 199p. Korabeli félvászon kötésben kölcsönkönyvtári bélyegzéssel. Ritka! .
24301.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
24302.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
24303.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Sienkiewicz Henrik: Volyodyjovszki úr. (A kis lovag.) 1-2. kötet. Fordította: Szekrényi Lajos. Bp.,1902, Fordító, (Stephanaeum-ny.),290 p.; 283+1 p. Kiadói, díszesen festett, aranyozott, szecessziós virágornamentikával díszített egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzésekkel.
24304.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
24305.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Karikás Frigyes:  A harminckilences dandár. (Számozott.) [Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás. Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány". Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
24306.

Karikás Frigyes: A harminckilences dandár. (Számozott.)
[Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás.
Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány".
Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Kármán József művei I.II. kötet. Kiadja: Abafi Lajos. Nemzeti Könyvtár XII-XIII. kötet. Bp., 1880, Aigner Lajos, Wilckens F.C. és Fia-ny. Korabeli aranyozott félvászon kötésben
24307.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Nizami: Aphorisms. 1982, Yazichi. Kiadói egészvászon kötés, többnyelvű kiadás, jó állapotban.
24308.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események