Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 134

21065.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Marcus Aurelius római császár elmélkedései. Ford.: Huszti József. Ford.: Techert Margit. Filozófiai Kiskönyvtár IV. köt. Bp., 1923., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 196 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
21066.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Harald Höffding: Humor als Lebensgefühl (Der Grosse Humor. Eine Psychologische Studie. Leipzig, 1930., O. R. Reisland, VII+205 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, két kijáró lappal, sérült borítóval és gerinccel.
21067.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Büchner, [Ludwig] Lajos:  Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László. Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p. Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
21068.

Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Krauss, Friedrich [Salomon]: Historische Quellenschriften zum Studium der Anthropophyteia. 1., 3., 4. kötetek. Leipzig, 1906-1907, Deutsche Verlags-Actiengesellschaft, XIX+(1)+151+(1) p.; VII+(1)+149+(3) p.; IV+75+(1) p. Kutatók számára készült magánkiadás (,,Privatdruck. Nur für Gelehrte bestimmt."), számozott (196 sz.) példányok. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon kis sérülésekkel.
21069.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ferenczi Sándor: A pszichoanalízis felé. Fiatalkori írások 1897-1908. Bp., 1999, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kis kopásnyomokkal.
21070.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Mikor igazolt egy hit? Szerk.: Forrai Gábor. Ismeretelméleti szöveggyűjtemény. Bp., 2002, Osiris - Láthatatlan Kollégium. Kiadói kartonált papírkötés.
21071.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A matematika filozófiája a 21. század küszöbén. Válogatott tanulmányok. Szerk.: Csaba Ferenc. Osiris Könyvtár. Tertium non datur. Bp.,2003., Osiris. Kiadói papírkötés.
21072.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Jonathan Crary: A megfigyelő módszerei. Látás és modernitás a 19. században. Osiris Könyvtár. Pszichológia. Ford.: Lukács Ágnes. Szerk.: Pléh Csaba. Bp.,1999., Osiris. Kiadói papírkötés.
21073.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Getting the Message. News, truth and power. Edited by JOhn Eldridge. Glasgow University Media Group. London - New York,1994,Routledge. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a tartalomjegyzékben kiemelésekkel.
21074.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Niklas Luhmann: Látom azt, amit te nem látsz. Horror Metaphysicae. Bp., 1999, Osiris. Kiadói papírkötés.
21075.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

John Bowen - Roger Petersen: Critial Comparisons in Politics and Culture. Edited by - - and - - -. Cambridge,1999,Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21076.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft