Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 134

Jean Baudrillard: Az utolsó előtti pillanat. (A közönyös paroxista. Beszélgetések Philippe Petit-vel.) Ford.: Tóthfalusi Ágnes. Bp.,2000,Magvető., 148+2 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21005.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Stöckl, Albert: A bölcsészet tankönyve. Második rész: Metaphysika, erkölcstan, társadalmi- és jogphilosophia. Szatmártt, 1880. Nyomatott a "Szabadsajtó" gyorssajtóján. 879 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Albert Stöckl (1823-1895) bajor kanonok, filozófiaprofesszor, a XIX. századi újskolasztikus filozófia jelentős egyénisége. Logikusan érvelő művében a katolikus tanítást fenyegető valamennyi XIX. századi természet- és társadalomtudományi kihívásra próbált rendszerezett filozófiai választ adni. Az eredeti nyelven "Lehrbuch der Philosophie" címen megjelenő mű (Mainz, 1868.) magyar fordítása öt kötetben jelent meg. A munka a lételmélet, az okság, az istenérvek, az erkölcstan, a jog, az állam és a társadalom legalapvetőbb kérdéseivel foglalkozik, egyaránt érintve spekulatív és gyakorlati kérdéseket. Tankönyvünk rákérdez többek között a kozmosz, a jó, a boldogság, a rend, a jog, a társadalom mibenlétére, eredetére és működésére, feszegeti többek között az államrend létrejöttének, a társadalmi osztályok egymáshoz való viszonyának kérdéseit, rákérdez arra, hogy a társadalmi osztályok öröktől valók-e voltaképpen, és a háborúhoz való jog igen aktuális problémáit is boncolja. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli, gerincén sérült, kissé hiányos, enyhén kopott félvászon kötésben.
21006.

Stöckl, Albert: A bölcsészet tankönyve. Második rész: Metaphysika, erkölcstan, társadalmi- és jogphilosophia.
Szatmártt, 1880. Nyomatott a "Szabadsajtó" gyorssajtóján. 879 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás.
Albert Stöckl (1823-1895) bajor kanonok, filozófiaprofesszor, a XIX. századi újskolasztikus filozófia jelentős egyénisége. Logikusan érvelő művében a katolikus tanítást fenyegető valamennyi XIX. századi természet- és társadalomtudományi kihívásra próbált rendszerezett filozófiai választ adni. Az eredeti nyelven "Lehrbuch der Philosophie" címen megjelenő mű (Mainz, 1868.) magyar fordítása öt kötetben jelent meg. A munka a lételmélet, az okság, az istenérvek, az erkölcstan, a jog, az állam és a társadalom legalapvetőbb kérdéseivel foglalkozik, egyaránt érintve spekulatív és gyakorlati kérdéseket. Tankönyvünk rákérdez többek között a kozmosz, a jó, a boldogság, a rend, a jog, a társadalom mibenlétére, eredetére és működésére, feszegeti többek között az államrend létrejöttének, a társadalmi osztályok egymáshoz való viszonyának kérdéseit, rákérdez arra, hogy a társadalmi osztályok öröktől valók-e voltaképpen, és a háborúhoz való jog igen aktuális problémáit is boncolja.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Korabeli, gerincén sérült, kissé hiányos, enyhén kopott félvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Schopenhauer, Arthur: Parerga und Paralipomena: Kleine Philopsophische Schriften. Theil I-II. [Teljes mű, két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, 1910. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 580 + [2] p.; 761 + [5] p. Köteteink a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó "Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe"-sorozatban jelentek meg. Példányaink a sorozat Schopenhauer-kiadásához tartoznak, annak két utolsó, szorosan összetartozó, önmagában is értelmezhető köteteit alkotják. "Parerga und Paralipomena" című munkájában Schopenhauer kisebb filozófiai írásait, filozófiai dialógusait adta közre szerteágazó témákban. A két kötetében szó esik az iskolai filozófia hiábavalóságáról, az olvasók és könyvek szerepéről, de rövidebb-hosszabb analízis alá kerül az etika, az államelmélet, a vallás, az esztétika (e két utóbbi fogalom Schopenhauer gondolatvilágában sokrétűen és kritikus módon függ össze). Kolofon: "Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Breitkopf & Härtel in Leipzig. Eric Gill Zeichnete die Titel". Bibliofil köteteink kalligrafikus belső fejezetcímeit Eric Gill grafikusművész rajzolta. Egységes, aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
21007.

Schopenhauer, Arthur: Parerga und Paralipomena: Kleine Philopsophische Schriften. Theil I-II. [Teljes mű, két kötetben.]
[Lipcse] Leipzig, 1910. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 580 + [2] p.; 761 + [5] p.
Köteteink a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó "Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe"-sorozatban jelentek meg. Példányaink a sorozat Schopenhauer-kiadásához tartoznak, annak két utolsó, szorosan összetartozó, önmagában is értelmezhető köteteit alkotják. "Parerga und Paralipomena" című munkájában Schopenhauer kisebb filozófiai írásait, filozófiai dialógusait adta közre szerteágazó témákban. A két kötetében szó esik az iskolai filozófia hiábavalóságáról, az olvasók és könyvek szerepéről, de rövidebb-hosszabb analízis alá kerül az etika, az államelmélet, a vallás, az esztétika (e két utóbbi fogalom Schopenhauer gondolatvilágában sokrétűen és kritikus módon függ össze).
Kolofon: "Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Breitkopf & Härtel in Leipzig. Eric Gill Zeichnete die Titel".
Bibliofil köteteink kalligrafikus belső fejezetcímeit Eric Gill grafikusművész rajzolta.
Egységes, aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Karl R. Popper: A nyitott társadalom és ellenségei. Ford.: Szári Péter. Bp., 2001, Balassi, 720 p. Kiadói papírkötés.
21008.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Merlin Donald: Az emberi gondolkodás eredete. Ford.: Kárpáti Eszter. Szerk.: Pléh Csaba. Bp., 2001, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések, karcos borítóval.
21009.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

21010.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:  1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.
21011.

1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:
1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Stanislas Dehaene: A számérzék. Miként alkotja meg az elme a matematikát? Ford.: Szűcs Dénes.Osiris Könyvtár. Pszichológia. Bp.,2003,Osiris. Kiadói papírkötés
21012.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Jean Grondin: Bevezetés a filozófiai hermeneutikába. Ford.: Nyirő Miklós. Bp.,2002,Osiris, 265 p. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső borítón kis ütődéssel.
21013.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Gabriel Bücher-Hajas, Attila József Halász: Începuturile artelor mar?iale japoneze pe teritoriul româniei. Arad, 2024, Mirador. Kiadói papírkötésben. A szerzők által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
21014.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

René Descartes: Elmélkedések az első filozófiáról. Ford.: Boros Gábor. Mesteriskola. Bp.,1994,Atlantisz. Kiadói kartonált papírkötés.
21015.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31

Márton József:  Német-magyar és magyar-német Szókönyv. A' többek között Holtzmann, Scheller, Páriz Pápai és Márton után dolgozva, mind a' két nemzet' hasznára kiadattatott. Első darab: Német-magyar rész. [Teljes német-magyar szótár.] Pesten, 1827. Hartleben Konrád Ádolf (Gedruckt bey Mathias Trattner). [8] + 830 + [2] p. Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. A munka első kiadásai még szerzői kiadásban láttak napvilágot, felújított kiadásunk már Hartleben kiadói vállalkozásának terméke, ami értelemszerűen mellőzi az első kiadások előfizetői névsorát, eltekint a német nyelvtani összefoglaló közlésétől. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, négy oldalon halvány foltosság, néhány oldalon enyhe foxing. Tulajdonosunk a megfelelő lapszéleken regisztereket helyezett el. Példányunk fűzése az első ív után enyhén meglazult. Enyhén sérült gerincű, kopott, kötéstábláin enyhén hiányos korabeli kartonkötésben, gerincén kiadói címkével.
21016.

Márton József: Német-magyar és magyar-német Szókönyv. A' többek között Holtzmann, Scheller, Páriz Pápai és Márton után dolgozva, mind a' két nemzet' hasznára kiadattatott. Első darab: Német-magyar rész. [Teljes német-magyar szótár.]
Pesten, 1827. Hartleben Konrád Ádolf (Gedruckt bey Mathias Trattner). [8] + 830 + [2] p.
Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. A munka első kiadásai még szerzői kiadásban láttak napvilágot, felújított kiadásunk már Hartleben kiadói vállalkozásának terméke, ami értelemszerűen mellőzi az első kiadások előfizetői névsorát, eltekint a német nyelvtani összefoglaló közlésétől.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, négy oldalon halvány foltosság, néhány oldalon enyhe foxing. Tulajdonosunk a megfelelő lapszéleken regisztereket helyezett el. Példányunk fűzése az első ív után enyhén meglazult.
Enyhén sérült gerincű, kopott, kötéstábláin enyhén hiányos korabeli kartonkötésben, gerincén kiadói címkével.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft