Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 134

Márton József:  Német-magyar-deák Lexicon. A' mai legjobb Szókönyvek, különösen Kraft Német-Deák Lexicona szerént, készítette Márton Jó'sef. Első Darab: A-J. Bétsben, 1823. Bauer B. Filep Universzitási Könyvnyomtató és Könyváros költségével. XVI + 974 p. Első kiadás. Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. 1816-ban latin nyelvvel kiegészített, háromnyelvű diákszótárt adott ki, majd annak anyagát jogi és műszaki kifejezésekkel kibővítve megkezdte "Lexicon trilingue" című szótársorozata kiadását. 1818-ban a sorozat latin-magyar-német, 1823-ban német-magyar-latin változata jelent meg, két-két kötetben. A nyelvújítás után készült szótár az ízes nyelven fogalmazott, kortárs világlátást közvetítő fogalmak tára, német szakkifejezése nyomán külön magyar kifejezés dukál a "pántlikába bészegve" fogalmának, az "asszonyírás", illetve a "mulattató kisasszony (tudniillik valamely főrendű uraságánál)" fogalmának. Az orgazda fogalmát szótárunk a "tolvajlappangtató" szinonimával is bővíti, a német "Bandit" fogalmát pedig a korban közkeletűnek számító "orozva gyilkoló"-val fordítja. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. A címlapon a gerincnél halvány foltosság, a belív oldalain fent apró, halvány foltosság. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé kopott korabeli félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös és zöld címkén, a kötéstáblákon kisebb hiányokkal és sérülésekkel.
21017.

Márton József: Német-magyar-deák Lexicon. A' mai legjobb Szókönyvek, különösen Kraft Német-Deák Lexicona szerént, készítette Márton Jó'sef. Első Darab: A-J.
Bétsben, 1823. Bauer B. Filep Universzitási Könyvnyomtató és Könyváros költségével. XVI + 974 p. Első kiadás.
Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. 1816-ban latin nyelvvel kiegészített, háromnyelvű diákszótárt adott ki, majd annak anyagát jogi és műszaki kifejezésekkel kibővítve megkezdte "Lexicon trilingue" című szótársorozata kiadását. 1818-ban a sorozat latin-magyar-német, 1823-ban német-magyar-latin változata jelent meg, két-két kötetben. A nyelvújítás után készült szótár az ízes nyelven fogalmazott, kortárs világlátást közvetítő fogalmak tára, német szakkifejezése nyomán külön magyar kifejezés dukál a "pántlikába bészegve" fogalmának, az "asszonyírás", illetve a "mulattató kisasszony (tudniillik valamely főrendű uraságánál)" fogalmának. Az orgazda fogalmát szótárunk a "tolvajlappangtató" szinonimával is bővíti, a német "Bandit" fogalmát pedig a korban közkeletűnek számító "orozva gyilkoló"-val fordítja.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. A címlapon a gerincnél halvány foltosság, a belív oldalain fent apró, halvány foltosság.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé kopott korabeli félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös és zöld címkén, a kötéstáblákon kisebb hiányokkal és sérülésekkel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Georg Wilhelm Friedrich Hegel 3 műve: A szellem fenomenológiája. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XIX. köt.; Előadások a világtörténet filozófiájáról. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXVIII. köt.; A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXXIII. köt. Bp., 1973-1979, Akadémiai Kiadó, 554 p.; 821 p.; 381 p. Kiadói egészvászon-kötések.;
21018.

Georg Wilhelm Friedrich Hegel 3 műve:
A szellem fenomenológiája. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XIX. köt.;
Előadások a világtörténet filozófiájáról. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXVIII. köt.;
A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXXIII. köt.
Bp., 1973-1979, Akadémiai Kiadó, 554 p.; 821 p.; 381 p. Kiadói egészvászon-kötések.;

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Taylor, A. E.: Platón. Szerk.: Steiger Kornél. Ford.: Bárány István, Betegh Gábor. Osiris Könyvtár Filozófia. Bp., 1999, Osiris. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
21019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kálmán László - Rádai Gábor: Dinamikus szemantika. Osiris Könyvtár. Tertium non datur. Bp.,2001., Osiris. Kiadói papírkötés.
21020.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Friedrich Lám: Zipser Leute. Berlin, 2021, Noack & Block. Kiadói kartonált papírkötésben.
21021.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Baumgartner, Isidor: Pasztorálpszichoógia. Budapest, 2006, Párbeszéd. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Martin Heidegger: Schelling értekezése az emberi szabadság lényegéről (1809.) Athenaeum b-Könyvek. Bp., 1993., T-Twins Kiadó, 402 p. Kiadói papírborítóval
21023.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Grover S. Krantz: Az európai nyelvek földrajzi alakulása. Bp., 2000, Magánkiadás. Kiadói papírkötés, foltos.
21024.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Technikai elemzés egyszerűen I-III. Portfolio füzetek 01, 05, 06. H.n., 2007-2008. Net Média Zrt. 47+53+47 p. Kiadói papírkötés.
21025.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Mongol - magyar kéziszótár. Szerk.: Kara György. Bp., 1998, Terebess Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21026.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Takács Pálma: Körbe-körbe-körbejár. Képességfejlesztés ének-zenével. Kézikönyv óvodapedagógusoknak és tanítóknak. Játéktár. Nagy Borka illusztrációival. hn.,2017, Fiesta Kft. Kiadói papírkötés.
21027.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Mary Douglas: Rejtett jelentések. Antropológiai tanulmányok. Ford.: Berényi Gábort. Bp., 2003., Osiris, 365+1 p. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
21028.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft