Márton József: Német-magyar-deák Lexicon. A' mai legjobb Szókönyvek, különösen Kraft Német-Deák Lexicona szerént, készítette Márton Jó'sef. Első Darab: A-J. Bétsben, 1823. Bauer B. Filep Universzitási Könyvnyomtató és Könyváros költségével. XVI + 974 p. Első kiadás. Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. 1816-ban latin nyelvvel kiegészített, háromnyelvű diákszótárt adott ki, majd annak anyagát jogi és műszaki kifejezésekkel kibővítve megkezdte "Lexicon trilingue" című szótársorozata kiadását. 1818-ban a sorozat latin-magyar-német, 1823-ban német-magyar-latin változata jelent meg, két-két kötetben. A nyelvújítás után készült szótár az ízes nyelven fogalmazott, kortárs világlátást közvetítő fogalmak tára, német szakkifejezése nyomán külön magyar kifejezés dukál a "pántlikába bészegve" fogalmának, az "asszonyírás", illetve a "mulattató kisasszony (tudniillik valamely főrendű uraságánál)" fogalmának. Az orgazda fogalmát szótárunk a "tolvajlappangtató" szinonimával is bővíti, a német "Bandit" fogalmát pedig a korban közkeletűnek számító "orozva gyilkoló"-val fordítja. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. A címlapon a gerincnél halvány foltosság, a belív oldalain fent apró, halvány foltosság. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé kopott korabeli félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös és zöld címkén, a kötéstáblákon kisebb hiányokkal és sérülésekkel.
Georg Wilhelm Friedrich Hegel 3 műve: A szellem fenomenológiája. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XIX. köt.; Előadások a világtörténet filozófiájáról. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXVIII. köt.; A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata. Ford., utószóval és jegyzetekkel ellátta Szemere Samu. 2. kiadás. Filozófiai Írók Tára Új Folyam XXXIII. köt. Bp., 1973-1979, Akadémiai Kiadó, 554 p.; 821 p.; 381 p. Kiadói egészvászon-kötések.;
Martin Heidegger: Schelling értekezése az emberi szabadság lényegéről (1809.) Athenaeum b-Könyvek. Bp., 1993., T-Twins Kiadó, 402 p. Kiadói papírborítóval