Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 134

Strausz Adolf: Bolgár néphit. Magyar Néprajzi Könyvtár I. szám. Bp., 1897, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
21041.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21042.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

A. J. Zisz: A kommunista erkölcs. Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
21043.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

A Magyar Gazdaságkutató Intézet gazdasági helyzetjelentése 41-44. sz. Bp., 1939, Magyar Gazdaságkutató Intézet. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
21044.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Aus Natur und Geisteswelt 6 kötete:  F. Wislicenus: Der Kalender (2 kiadás), Emil Ott: Henri Bergson, Oswald Külpe: Immanuel Kant, H, Sieveking: Wirtschaftsgeschichte II. Vom Ausgang der Antike bis zum Beginn des 19. Jahrhunderts, Otto Neurath: Antike Wirschaftsgeschichte. Lepizig, B.G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói félvászon-kötés, és kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, kopott borítóval, egy sérült gerinccel.
21045.

Aus Natur und Geisteswelt 6 kötete:
F. Wislicenus: Der Kalender (2 kiadás), Emil Ott: Henri Bergson, Oswald Külpe: Immanuel Kant, H, Sieveking: Wirtschaftsgeschichte II. Vom Ausgang der Antike bis zum Beginn des 19. Jahrhunderts, Otto Neurath: Antike Wirschaftsgeschichte. Lepizig, B.G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói félvászon-kötés, és kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, kopott borítóval, egy sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Irvin D. Yalom: Egzisztenciális pszichoterápia. Park Kiadó, 2017. Kiadói kartonált papírkötés
21046.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Understanding Gandhi. Gandhians in Coversation with Fred J. Blum. Edited by Usha Thakkar, Jayshree Mehta. New Delhi-Singapure, 2012, SAGE. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Hypatia. Special Issue. Philosophy and Language. Edited by Dale M. Bauer, Kelly Oliver. Vol. 7., No. 2. Spring 1992. A Journal of Feminist Philosophy. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21048.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]:  Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László. Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p. Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével. Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
21049.

Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László.
Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p.
Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével.
Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Sylvester, Janus:  Türmer und Stürmer des Geistes. Ein Beitrag zur Philosophie der Kultur. Freiburg, 1921. Verlag von Julius Boltze (C. A. Wagner Buchdruckerei Ag.) VI + [2] + 129 + [1] p. Egyetlen kiadás. Janus Sylvester (1879-1925) német szellemtörténész Goethe munkásságából kiinduló kultúrfilozófiai tézisei. Merített papír felhasználásával készült korabeli kartonkötésben és karton védőtokban. Az aranyozott első kiadói borítófedél bekötve. Jó példány.
21050.

Sylvester, Janus: Türmer und Stürmer des Geistes. Ein Beitrag zur Philosophie der Kultur.
Freiburg, 1921. Verlag von Julius Boltze (C. A. Wagner Buchdruckerei Ag.) VI + [2] + 129 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Janus Sylvester (1879-1925) német szellemtörténész Goethe munkásságából kiinduló kultúrfilozófiai tézisei.
Merített papír felhasználásával készült korabeli kartonkötésben és karton védőtokban. Az aranyozott első kiadói borítófedél bekötve. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tömörkény István Jegenyék alatt. Elbeszélések. Szeged, 1898. Engel. 200 p. Első kiadás! Korabeli, sérült félvászon-kötésben.
21051.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Gunda Béla: Néprajzi gyűjtőúton. Debrecen, 1956, Alföldi Magvető, 171 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1150 példányban.;
21052.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft