Sasvári László: A Tokaj térségében élt görögök (és rácok) nyelv emlékei. Bp., 1976. Megjelent 150 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
A. J. Zisz: A kommunista erkölcs.Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
A Magyar Gazdaságkutató Intézet gazdasági helyzetjelentése 41-44. sz. Bp., 1939, Magyar Gazdaságkutató Intézet. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
Aus Natur und Geisteswelt 6 kötete: F. Wislicenus: Der Kalender (2 kiadás), Emil Ott: Henri Bergson, Oswald Külpe: Immanuel Kant, H, Sieveking: Wirtschaftsgeschichte II. Vom Ausgang der Antike bis zum Beginn des 19. Jahrhunderts, Otto Neurath: Antike Wirschaftsgeschichte. Lepizig, B.G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói félvászon-kötés, és kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, kopott borítóval, egy sérült gerinccel.
Understanding Gandhi. Gandhians in Coversation with Fred J. Blum. Edited by Usha Thakkar, Jayshree Mehta. New Delhi-Singapure, 2012, SAGE. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Hypatia. Special Issue. Philosophy and Language. Edited by Dale M. Bauer, Kelly Oliver. Vol. 7., No. 2. Spring 1992. A Journal of Feminist Philosophy. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László. Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p. Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével. Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
Sylvester, Janus: Türmer und Stürmer des Geistes. Ein Beitrag zur Philosophie der Kultur. Freiburg, 1921. Verlag von Julius Boltze (C. A. Wagner Buchdruckerei Ag.) VI + [2] + 129 + [1] p. Egyetlen kiadás. Janus Sylvester (1879-1925) német szellemtörténész Goethe munkásságából kiinduló kultúrfilozófiai tézisei. Merített papír felhasználásával készült korabeli kartonkötésben és karton védőtokban. Az aranyozott első kiadói borítófedél bekötve. Jó példány.