A skót felvilágosodás. Morálfilozófiai szöveggyűjtemény. Vál., szerk. és az útószót írta: Horkay Hörcher Ferenc. Osiris Könyvtár. Politikai gondolkodók. Bp.,1996., Osiris. Kiadói papírkötés
Ralf Rogowski: The European Social Model and Transitional Labour Markets. Law and Policy. Farnham, 2008., Ashgate. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
[Zinovjev, Grigorij Jevszejevics] G. Sinowjew: Der Krieg und die Krise des Sozialismus. [A háború és a szocializmus válsága.] Wien, 1924, Verlag für Literatur und Politik, 667+(5) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve, helyenként foltos lapokkal.
Ernest Seilliére: Der Demokratische Imperialismus. Rousseau - Proudhon - Karl Marx. Berlin, 1907, Verlag von H. Barsdorf. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötésben, kijáró lapokkal.
Aristotelés: Organon. I. köt.: Katégoriák - herméneutika - első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Unicus, több kötete nem jelent meg! Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini. 7. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, CXII+574+2 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Görög - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
C[arl] G[ustav] Jung: Analytische Psychologie und Erziehung. 3 Vorlesungen Gehalten in London im Mai 1924 von: - - -. Zürich - Leipzig, 1936, Rascher Verlag, 94+6 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.