Porcelán

Tételek száma: 492

Herendi liba. Jelzett, hibátlan, h: 13 cm
12304.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Hollóházi Hajnalka mintás teás készlet. Jelzett, teljes.
12305.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

12306.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25

Zsolnay historizáló dísztál: Parisz ítélete. Nagyméretű, fehércserép. Savmaratott felületén többrétegű, színes, eozinmázakkal festve. Öblében Parisz ítélete, relief jelenettel. Peremén kis hajszálrepedéssel. Alján jelzett: Zsolnay Pécs, és 252 (formaszám), eozinnal festett, pontsoros, kerek, pecsétszerű márkajelzés. d: 31,5 cm, m: 4,5 cm Párisz alakját már az ókori képzőművészek is kedvelték, félszáz vázakép, sok falfestmény és dombormű mutatja az alma odaítélése, Helena elrablása ill. Menelaosszal való párharca közben. Az újkori festők és iparművészek egyik legkedveltebb témája volt Párisz ítélete, bizonyára mert lehetőséget nyújtott a három szép istennő ruhátlan ábrázolására; elég talán, ha Cranach, Giordano, Claude Lorrain, Rubens, Boucher, Gaugin és Pierre-Auguste Renoir vásznait említjük. Feltehetően a nagy mesterek festményei megihlették a Zsolnay gyár művészeit is, ennek példája, az itt látható exkluzív gyűjtői darab is.
12307.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
813,01
937,50

12308.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

Hollóházi Erika mintás levél alakú kínáló, jelzett, hibátlan, 23x18 cm
12309.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Herendi Rothschild mintás kaspó, jelzett, talpánál lepattanással, d: 17 cm, m: 15 cm
12310.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Langenthal gyermek reggeliző csésze, jelzett, hibátlan, 9x6 cm
12311.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Hollóházi zsebredugott kezű kisfiú. Terv.: Káldor Aurél. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 12 cm
12312.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Antik Sarreguemines csésze alátéttel, jelzett, kopással, repedéssel, d: 12 cm
12313.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Mila Design macskás bögre, jelzett, hibátlan, d: 12,5 cm
12314.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Hollóházi porcelán lappal díszdoboz, 1981, készült a kerámiagyártás 150. évfordulójára 100 példányban, sorszámozott: 62/100 plakettel, 11x14,5 cm
12315.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft