Könyvek: Vallás

Tételek száma: 96

Sírvirágok. Elmélkedések és fohászok a gyászos kesergők vigasztalására. Istenben boldogult Göndöcs Benedek apát és lelkész hasonló című munkája után kiadja: Schmiedt Ferenc. Habsburg-Lotaringiai László főherceg emlékére. Bp., 1898, Mechitaristák Nyomdája. Kiadói egészvászon Gottermayer-kötés, színezett lapszélek, jó állapotban.
20686.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

H. Simon - I. Prado: Praelectiones Biblicae Vetus Testamentum I-II. Taurini - Romae, 1964-1965, Marietti - El Perpetuo Socorro. Latin nyelven. Kiadói papírkötések.
20687.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Szent Biblia perzsa nyelven. Egészvászon-kötésben, festett lapélekkel.
20688.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Benjamin Davidson: The Analytical Hebrew and Chaldee Lexicon. Grand Rapids,én.,Zondervan. Kiadói aranyozott félműbőr-kötés.
20689.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Ikram Hawramani: Learning Quaranic Arabic for Complete Beginners. Level 1. A Step by Step Self-Teaching Guide to the Arabic Language of the Quran. 2019., Stewards Publishing. Kiadói papírkötés.
20690.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Máltai Könyvek sorozat 4 kötete. Herwig Büchele: Keresztény hit és politikai ész. A katolikus társadalmi tanítás új megközelítése. Carlo Carretto: Család, kis egyház. Carlo Carretto: Levelek a sivatagból. Marie-Héléne Mathieu: Soha többé egyedül! Műbőr kötés, jó állapotban.
20691.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Xiaozhou Wu - Feng-hsi Liu - Rongrong Liao: Basic Chinese. Practice Makes Percet. New York, 2014., McGraw Hill. Kínai és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20692.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szikszay György: Keresztyéni tanítások és imádságok a' keresztyén embernek külömb-külömbféle állapoti, és szükségei szerént. Mellyeket a' élek élni akaróknak lelki hasznára és épületére három szakaszban készített 's kiadott Szikszay György. Megbővített pesti 11-dik kiadás. Pesten, 1859. Trattner J. és Károlyi István tulajdona. 1 t. (címkép) + VIII + [8] + 716 + [2] p. Szikszay György (1738-1803) református lelkész, teológiai író, debreceni esperes. Keresztényi tanítások és imádságok című munkájának első kiadása 1786-ban, Pozsonyban jelent meg. Imádságos könyve református körökben fogalomnak számít, máig a legelterjedtebb protestáns imakönyv, valamint a Biblia és a Zsoltárok könyvén kívül a legtöbb kiadással rendelkező magyar mű: kiadásai meghaladják a százhúszat. A Szikszay-féle imádságos könyv bevezetése hosszan értekezik az imádságok hasznáról, törzsanyagát alkotó imádságos része imádságait minden esetben szentírási textusokból kiinduló tanítás előz meg. A hét minden napjára, az ünnepkör napjaira, az úrvacsora alkalmára való imádságok után igen alapos, társadalmi rétegenként, hivatásonként elkülönülő imádságok és könyörgések következnek. Külön imádság szól a királyért és a hazáért, a vezetőkért, bírákért és lelkészekért, de külön imádságformák szerepelnek a bírák, a prókátorok, a lelkészek, az orvosdoktorok és borbélyok, a nemesek, a fegyverviselők, a kalmárok, a mesteremberek, a gazdák, a tanítók részére, majd a különféle élethelyzetekre. A címoldalon gyermekrajz, az előzékeken régi családi bejegyzések. Számos oldalon kisebb foltosság, néhány oldalon kisebb szakadásnyom. Néhány levélen apró hiány. Példányunk első ívének egy levele, utolsó ívének utolsó nyomtatott levele és hátsó repülő előzéke hiányzik. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben.
20693.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20694.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Eric J. Sharpe: Comparative Religion. A history. London, 1975., Duckworth. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, régi intézményi bélyegzésekkel.
20695.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat, 238 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, az utolsó lap hiányzik.
20696.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Szent Faustyna Kowalska nővér: Napló. (Az Isteni Irgalmasság üzenete). Ford.: Trojan Márta. Eger, 2001, Isteni Irgalmasság Alapítvány. Kiadói papírkötés.
20697.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft