Könyvek: Vallás

Tételek száma: 96

Menochio, Giovanni Stefano: Commentarii Totius Sacrae Scripturae. Tom. 1-3. (Egybe kötve) XVIII, 400, 448, 448 p. Korabeli, sérült bordázott egészbőr kötésben. / I damaged leather binding.
20650.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,88
87,50

Paulo Gabriele Antoine: Theologica Universa Speculativa & Dogmatica, complectens Omnia Dogmata, & Sungulas Quastiones Thologicas, quae in Scholis tractari solent, ad usum Theologiae Candidatorum Accomodata. ... Tractatus de Fide Divina. Hozzákötve: Tractatus Theologicus de Deo Uno, et Trino. Hozzákötve: Tractatus Theologicus de Iustitia et Iure. Contractibus. Obligationibus item Specialibus Certorum Statuum, et Officiorum. Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Angelis, Actibus Humanis, et Conscientia. .. Accessit Tractatus de Beatitudine. Cassoviae, 1754-1756, Typis Academicis Societatis, 245+1;+4+223+1;+12+264+2;+6+125+1 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkékkel, festett lapélekkel, foltos lapokkal.
20651.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

[Steinsiess Antal (1703-1773)] Steinsiess, Antonius: Panoplia dogmatica, seu de verbo Dei praesertim scripto lectioneque ejusdem, in versionibus vulgaribus, responsio apologetica, ad scriptum nuperi anonymi, in lucem edita: a P. Fratr. - -, ... Jaurini [Győr], én. (175?), Typis Georgii Joannis Streibig, 428+8 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen címkével és kis sérüléssel, az előzéklapon és a címlapon bejegyzésekkel.
20652.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Molnár János: Az Anya-szent-egyháznak történeti, mellyeket a' régi, és utóbbi írók válogatott nyomdoka-szerént egybe-szedett, és elé-adott, - -, ... IV. rész: Urunk 160. eszt. fogva Ur. 1758-ig. [Kolosváratt], 1788., A' Püspöki betűkkel, 301+1+9 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, a gerincen címkenyomokkal, kopott borítóval, sérült gerincce.
20653.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

[Cobbett, William (1763-1835)] Cobbet Vilhelm: A' protestans reformátio' historiája Angliában 's Irlandban. Polgártársai felvilágosítására folyó levelekben írta: - -. Nagyvárad, 1834, Tichy János, 4+162+2+123+3 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen és a borítón kis sérülésekkel, foltos lapokkal, Lajcsák Ferenc (1772-1843) váradi püspökre utaló bejegyzésel az elülső szennylapon.
20654.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Hederich [Hedericus], Benjamin: Promtuarium Latinitatis probatae et exercitae. II. köt. H.n., é.n. (cca 1750-1770), k.n., 1929-3728 (hasábszámozás) + 80 p. Korabeli, bordázott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes, kopott, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az első lapon lyukkal.
20655.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31

A Szentírás magyarázata. I-VII. Jubileumi Kommentár. Kiadását elrendelte a VII. Budapesti Zsinat az 1567-es Debreceni Alkotmányozó Zsinat 400. évfordulója alkalmából. Szerk. Bartha Tibor vezetésével Zsinati Bizottság. Bp., 1968-1973., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 131+1; 2+135-220; 221-428; 429-688; 689-874+2 p.; 363+1;2+367-420 p.+VIII t. Kiadói papírkötés, kiadói aranyozott egészvászon mappában.
20656.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Gazda-Szabó (szerk.): Kőrösi Csoma Sándor - Lelki élet, vallásosság. Sepsiszentgyörgy, 2013, T3 Kiadó. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20657.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Acta a sanctissimo patre et domino nostro Pio divina providentia papa sexto causa initneris sui vindobonensis, anno M. DCC. LXXXII. Agriae [Eger], 1782, Typis Scholae Episcopal, LXII p. Latin nyelven. Kartonált papírkötésben, a címlapon bejegyzéssel.
20658.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,88
87,50

Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Sacramentis in Genere, & In Specie de Baptismo, Confirmatione, et Eucharistia. Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Augustissimo Incarnationis Mysterio. Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Gratia, Merito, Legibus et Peccatis. Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Sacramentis Poenitentiaem, Extremae-Unctionis, Ordinis,& Matrimonii. Cassoviae;1757-1756-1757-1754,Typis Academicis Societatis Jesu, 6+175;+6+152+1;+6+279+1;+6+202 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, a gerincen címkével, kopott borítóval.
20659.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Gratia, Merito, Legibus, et Peccatis.; Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Sacramentis, in Genere, & in Specie de Baptismo, Confirmatione, et eucharistia.; Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Augustissimo Incarnationis Mysterio.; Hozzákötve: Paulo Gabriele Antoine: Tractatus Theologicus de Angelis, Actibus Humanis et Conscientia. Cassoviae, 1757-1756., Typis Academicis Societatis Jesu, 6+279+1;+6+175+1;+6+152+1;+6+125+1 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
20660.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

20661.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft