Vegyes könyvborító tétel, közte illusztrált, jobb darabokkal: Rados Jenő: Magyar oltárok; José Ortega y Gasset: A tömegek lázadása (Byssz Róbert); Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai; stb. Változó állapotban.
XX. sz. közepe - vége "Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország", nyomat modern üvegezett fa keretben, elcsúszott a keretben, kis szakadással, 30x43 cm, keret: 37x52 cm
[Folyóirat] Huszadik Század. Társadalomtudományi és politikai szemle. Szerkeszti Csécsy Imre. Megjelenik kéthavonkint. 35. évfolyam, 2. szám, Budapest, 1947 (Benne: Békét Csehszlovákiával, A Dunai Konföderációról) és 36. évf. 2. szám Budapest, 1948. Társadalomtudományi Társaság (Antiqua Rt. ny.) (Durkheim a demokráciáról, Szabó József: A szabadság új értelme) A Huszadik Század társadalomtudományi folyóirat a múlt század meghatározó szociológiai periodikája volt, 1900-1919 között polgári radikális szellemben Jászi Oszkár szerkesztette. A lap 1926-1939 között, névváltoztatás után Századunk címmel jelent meg, előbb Vámbéry Rusztem, majd 1934-től Csécsy Imre szerkesztésében.
1948 Budapesti Egységes Hálózat (Budapest és Környéke) Betűrendes Távbeszélőnévsora. - Budapesti Egységes Hálózat (Budapest és Környéke) Tábeszélő Szaknévsora. Összeáll: Magyar Postaszemélyzet Jóléti Alapítványának Hirdető Irodája. Szerk.: Nedeczky László. Bp,1948, Sérült papírborítóval