Number of items: 534

József Attila: Medvetánc. Válogatott költemények 1922-1934. Bp.,1934., Révai, 108+4 p. Első kiadás. Számozatlan példány! A Medvetánc József Attila (1905-1937) költő, Baumgarten- és posztumusz Kossuth-díjas költő egyik legjelentősebb kötete, a szerző bevezetőjét idézve: "Ez a kötet 1922-34 esztendőkben írt verseim válogatott gyűjteménye, elkallódott füzetekben javarészt már megjelentek. A régi szövegen itt-ott változtattam, kimondott gondolatuk és képzeletük így találóbb forma érzéseimhez. Az első versek kora ifjuságom kisérletei." A kötet a XX. század magyar lírájának egyik legjelentősebb darabja, rendkívül jelentős és ismert versek követik itt egymást, melyek közül jónéhány ebben a kötetben jelent meg először, így a Reménytelenül, az Óda (1933), az Elégia (1933), az Eszmélet (1934) és a kötetzáró Mama (1934) című vers. Ez az első és utolsó, még életében átütő sikert arató verseskönyve. Már a kortársak érzékelték, hogy e kötetével József Attila a magyar költészet élvonalába emelkedett. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
21383.

József Attila: Medvetánc. Válogatott költemények 1922-1934.
Bp.,1934., Révai, 108+4 p. Első kiadás. Számozatlan példány!
A Medvetánc József Attila (1905-1937) költő, Baumgarten- és posztumusz Kossuth-díjas költő egyik legjelentősebb kötete, a szerző bevezetőjét idézve: "Ez a kötet 1922-34 esztendőkben írt verseim válogatott gyűjteménye, elkallódott füzetekben javarészt már megjelentek. A régi szövegen itt-ott változtattam, kimondott gondolatuk és képzeletük így találóbb forma érzéseimhez. Az első versek kora ifjuságom kisérletei." A kötet a XX. század magyar lírájának egyik legjelentősebb darabja, rendkívül jelentős és ismert versek követik itt egymást, melyek közül jónéhány ebben a kötetben jelent meg először, így a Reménytelenül, az Óda (1933), az Elégia (1933), az Eszmélet (1934) és a kötetzáró Mama (1934) című vers. Ez az első és utolsó, még életében átütő sikert arató verseskönyve. Már a kortársak érzékelték, hogy e kötetével József Attila a magyar költészet élvonalába emelkedett.
Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.

40 000 HUF
108,40
125,00

Szenci Molnár Albert: Dictionarium Ungarico-Latino-Germanicum. Pars II. Innumeris vocibus Ungaricis Formulisque loquendi Latiné redditis, Nunc quartá vice locupletatum. Cui inspersa sunt usitatoria Proverbia Ungarica, cum aequipollentibus Adagiis Latinis: Quae omnia sub initiali, vel praecipua Adagionis Ungaricae voce facilé reperiuntur. Autore: Alberto Molnar Szenciensi. Norimbergae [Nürnberg], 1708.,Sumptibus Martini Endteri, 4+958 p. Korabeli aranyozott álbordás gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzésekkel, két kijáró lappal (103/104,105/106), az utolsó lap szakadt és a felső sarka restaurált. + Imre Mihály: Szenci Molnár Albert Dictionarium Latinoungaricum Nürnberg, 1604. Bibliotheca Hungarica Antiqua XX. Bp., 1990, MTA Irodalomtudományi Intézete, 100 p.
21384.

30 000 HUF
81,30
93,75
19

[Pápai Páriz Ferenc-Bod Péter]: Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum.; külön kötetben: Dictionarium Hungaricum-Latino. Cibinii [Nagyszeben],1767, Sumptibus Samuelis Sárdi Typographi, 9 sztl. lev.+648+2+404+2+12+2 p. Átkötött modern műbőr-kötés, restaurált; a címlap, az elülső szennylap és az utolsó lap restaurált, a 2. részben foltos lapokkal.
21385.

24 000 HUF
65,04
75,00

Jankovics Marcell: Ahol a madár se jár. Dedikált példány!  [Debrecen], 1996., Pontifex Kiadó, 239p. Kiadói kartonált papírkötésben
21386.

18 000 HUF
48,78
56,25

Szörényi Levente - Repinszky Tamás: Legendák és valóság a Pilisben. A gigászok küzdelmétől a Holdvilágárokig. Szörényi Levente által DEDIKÁLT példány. [Szentendre]-Bp., 2011, Holdvilágárok Alapítvány - Heti Válasz Kiadó, 437p. Kiadói kartonált papírkötésben
21387.

15 000 HUF
40,65
46,88

Révész Béla - Kozma Lajos: Találkozás Hamupipőkével. Kozma Lajos rajzai Révész Béla új novelláihoz. Bp., 1909, Singer és Wolfner, (Világosság-ny.), 153+7 p. Megjelent 1550 példányban. Számozatlan példány. Kiadói félpergamen-kötésben, Kozma Lajos terve alapján, az elülső táblán vaknyomásos motívummal, kopott, foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapélekkel.
21388.

Révész Béla - Kozma Lajos: Találkozás Hamupipőkével. Kozma Lajos rajzai Révész Béla új novelláihoz. Bp., 1909, Singer és Wolfner, (Világosság-ny.), 153+7 p.
Megjelent 1550 példányban. Számozatlan példány. Kiadói félpergamen-kötésben, Kozma Lajos terve alapján, az elülső táblán vaknyomásos motívummal, kopott, foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapélekkel.

12 000 HUF
30

Toroczkai Wigand Ede: Öreg csillagok. Bp. 1916. Táltos. 37 l. 1 sztl. lev. /Klny. a Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztálya Értesítőjéből./ Kiadói papírborítóban, zsinórral átfűzve.
21389.

8 000 HUF

Csoóri Sándor: Ünnep a hegyen. Vallomások a szülőföldről. A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író által dedikált példány. Székesfehérvár, 2005, Vörösmarty Társaság, 145+(7) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
21390.

6 000 HUF

Benedek Marczell: Don Juan feltámadása. Verses regény tizenkét énekben. A szerző, Benedek Marcell (1885-1969) műfordító, irodalomtörténész, Benedek Elek fia által DEDIKÁLT példány. Bp., 1904., Athenaeum, 2+208 p. Átkötött modern álbordás félbőr-kötésben, jó állapotban.
21391.

6 000 HUF

Vámbéry Ármin: A magyar és török-tatár nyelvekbeli szóegyezések. Összeáll.: - - . Pest, 1869, Athenaeum-ny., 83 p. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, hiányzó elülső borítóval és gerinccel. A címlapon 1873-as feljegyzéssel: ,,Tek. Vámbéry Ármin egyetemi tanár úr ajándéka Budapesten 1873 február 26-án Szelke Bélá-é."
21392.

6 000 HUF
9

Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. A szerző, Cs. Szabó László (1905-1984) Kossuth-díjas magyar író, esszéíró, kritikus által Balla Borisz (1903-1992) történész, író, lapszerkesztő, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány!  (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(3) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói papírkötés, restaurált példány: javított kötéssel és néhány restaurált lappal.
21393.

Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával.
A szerző, Cs. Szabó László (1905-1984) Kossuth-díjas magyar író, esszéíró, kritikus által Balla Borisz (1903-1992) történész, író, lapszerkesztő, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány!
(Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(3) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói papírkötés, restaurált példány: javított kötéssel és néhány restaurált lappal.

3 000 HUF

21394.

10 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF