Number of items: 267

Vörösmarty Mihál(y): Árpád ébredése. Előjáték a Pesti Magyar Színház megnyitásának ünnepére. Pest, 1837. Trattner-Károlyi ny. 27p. Első kiadás. A Nemzeti őse, az első állandó fővárosi magyar kőszínház létrejöttére írt darab, melyet a bemutatón már árusítottak. Korhű kartonálásban
19150.

Vörösmarty Mihál(y): Árpád' ébredése. Előjáték a' Pesti Magyar Színház' megnyitásának ünnepére. Pest, 1837. Trattner-Károlyi ny. 27p. Első kiadás. A Nemzeti őse, az első állandó fővárosi magyar kőszínház létrejöttére írt darab, melyet a bemutatón már árusítottak. Korhű kartonálásban

60 000 HUF
162,16
176,47
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos. Első kiadás, a Bor szerelem bánat papírborítójába kötve, (Jeges Ernő borítóterve) Benne kijáró előzéklap Móricz Zsigmond által ALÁÍRT. Lap teteje hiányzik, Restaurált papírkötésben
19151.

28 000 HUF
75,68
82,35
Babits Mihály kisebb műfordításai. Babits Mihály összegyűjtött munkái IX. [Bp.,1939],Athenaeum, 4+387 p. Kiadói félbőr-kötés, műanyag védőborítóban, kopott borítóban, szakadt elülső előzéklappal.   Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével. Számozott (47./200), a szerző, Babits Mihály (1883-1941) író, költő, szerkesztő által ALÁÍRT példány.
19152.

Babits Mihály kisebb műfordításai. Babits Mihály összegyűjtött munkái IX. [Bp.,1939],Athenaeum, 4+387 p. Kiadói félbőr-kötés, műanyag védőborítóban, kopott borítóban, szakadt elülső előzéklappal. "Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével." Számozott (47./200), a szerző, Babits Mihály (1883-1941) író, költő, szerkesztő által ALÁÍRT példány.

12 000 HUF
32,43
35,29
17
[Pápai Páriz Ferenc-Bod Péter]: Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum.; külön kötetben: Dictionarium Hungaricum-Latino. Cibinii(Nagyszeben),1767-1782,Samuelis Sárdi-Martin Hochmeister, 1t (rézm. címkép ) 16+648; 1t kih. ; rézm. címkép +2+404 p. Korabeli dúsan aranyozott bordás félbőr kötésben
19153.

80 000 HUF
216,22
235,29
Szalai János, almási: Szülék kézi-könyve, avagy a gyermek nevelésre út-mutató tíz prédikátziók, ...Most pedig tsak ugyan a Gyermekek értelmének, és szívének formáltatására használható, más két Prédikátziókkal együtt a maga költségén... Kassa, (1794).Ellinger János. 12 sztl. 291 l. 1 sztl. Korabeli, javított karton kötésben. utolsó lap másolattal igényesen pótolva
19154.

Szalai János, almási: Szülék' kézi-könyve, avagy a' gyermek nevelésre út-mutató tíz prédikátziók, ...Most pedig tsak ugyan a' Gyermekek' értelmének, és szívének formáltatására használható, más két Prédikátziókkal együtt a' maga költségén... Kassa, (1794).Ellinger János. 12 sztl. 291 l. 1 sztl. Korabeli, javított karton kötésben. utolsó lap másolattal igényesen pótolva

20 000 HUF
54,05
58,82
Ovidius Naso, P[ublius]: - - Pontusi levelei, Íbise, Diofa keserve, és Ortza orvossága. Ugyanannyi kettős versekben magyarázva: irmesi Homonnay Imre által. Budán, 1827. A Magyar Királyi Universitás betűivel. VIII, [4], 240, [18] p. Igényes modern félbőr kötésben
19155.

Ovidius Naso', P[ublius]: - - Pontusi levelei, Íbise, Diofa keserve, és Ortza orvossága. Ugyanannyi kettős versekben magyarázva: irmesi Homonnay Imre által. Budán, 1827. A' Magyar Királyi Universitás' betűivel. VIII, [4], 240, [18] p. Igényes modern félbőr kötésben

20 000 HUF
54,05
58,82
Csery József: Prosa versuum, vagy a nevek nemeiről és hajlításáról... II. Latin Oskolára ~ által Pesten, 1844. Trattner-Károlyi ny. 111+(1)p. Kiadói vászonkötésben. Nyelvészet
19156.

Csery József: Prosa versuum, vagy a' nevek nemeiről és hajlításáról... II. Latin Oskolára ~ által Pesten, 1844. Trattner-Károlyi ny. 111+(1)p. Kiadói vászonkötésben. Nyelvészet

12 000 HUF
32,43
35,29
Gautruche, P[ierre]: Historia poetica ad faciliorem poetarum et veterum auctorum intelligentiam - - soc Jesu gallice conscripta. Post septimam editionem. In gratiam Poetices Candidatorum. Tyrnavie, Nagyszombat, 1742, Typ Academici. Klobusiczky Antal (zettényi gróf),.zempléni főispán autográf névbejegyzésével. Korabeli sérült gerincű papírkötésben 170 p. + 14 sztl. lev.
19157.

10 000 HUF
27,03
29,41
Rumy Károly György: Monumenta Hungarica, az-az: magyar emlékezetes írások. I. kötet. Öszveszedte s kiadta: - -, ... Második megjobbított és Kazinczy Ferencz úrnak előbeszédjével megbővített kiadás. Pesten, 1817, Trattner János Tamás, 4+423+3 p. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, néhány lapon bejelölésekkel, possessori bejegyzésekkel.
19158.

12 000 HUF
32,43
35,29
19159.

26 000 HUF
70,27
76,47
Gotthold Ephraim Lessings: Nathan der Weise. Ein dramatisches Gedicht. hn., 1779, nyn., 255 p. Német nyelven. Utánnyomás az első kiadásról, az első kiadás évéből. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval.  Gotthold Ephraim Lessing (1729-1781) német drámaíró, kritikus, esztéta, dramaturg, a felvilágosodás egyik kiemelkedő alakjának utolsó, jelentős műve.
19160.

10 000 HUF
27,03
29,41
Shakspere [Shakespeare] színművei I.-IV. kötet. Fordították többen. Javított kiadása. Közel 600 illustrrátióval. Bp.,[1886-1891]. Ráth Mór, Franklin-Társulat.Kiadói aranyozott félbőr kötésben Kisebb kopásokkal a borítón, a 2. kötet gerince sérült  Hozzá:  Concha Győző (1846-1933) jogtudós, egyetemi tanár autográf levelével, amelyet az ajándékba vett könyvsorozathoz mellékelt
19161.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF