Books: Travelling, Local History

Number of items: 145

Hefty Frigyes (1894-1965): Repülők előre! I-II. kötet. József királyi herceg előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1940], Franklin, 2+1-168 p.+15 (Fekete-fehér fotók, 1 egyoldalas, és 14 kétoldalas képtábla) t.; 4+169-319+1 p.+14 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I. kötet kötése, gerince javított, két képtábla hiányzik, foltos lapokkal.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
17249.

100 000 HUF
270,27
294,12
Győr vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1910], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), 4 sztl. lev. + 464 p. + 2 (színes) t. + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, néhány apró sérüléssel, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17250.

60 000 HUF
162,16
176,47
Szatmár vármegye és Szatmár-Németi sz. kir. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1908], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), 1 (színes térkép) t. + XV+636 p. + 2 (színes) t. + 1 (színes térkép) t. + 316 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, összességében jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17251.

50 000 HUF
135,14
147,06
Komárom vármegye és Komárom sz. kir. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1907], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), X+600 p. + 2 (színes) t. + 2 (kihajtható, színes térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, a gerincen kis sérüléssel, összességében jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17252.

50 000 HUF
135,14
147,06
Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., é.n., Apollo Irodalmi Társaság (Légrády-ny.), XIX p. + 1 (színes, kihajtható térkép) t. + 567 p. + 75 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17253.

50 000 HUF
135,14
147,06
Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 579+(3) p. + 13 t. (3 kihajtható, 4 színes chromolitográfia) + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17254.

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 579+(3) p. + 13 t. (3 kihajtható, 4 színes chromolitográfia) + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.

40 000 HUF
108,11
117,65
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 (címkép) t + 218 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. ; 199+1 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az egyik kihajtható panorámakép gyűrött, a másik szakadt.
17255.

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 (címkép) t + 218 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. ; 199+1 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az egyik kihajtható panorámakép gyűrött, a másik szakadt.

10 000 HUF
27,03
29,41
Erdbeschreibung zum Gebrauche der studirenden Jugend im Königreich Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Vierter Theil. Hozzákötve: Fünfter Theil. Hozzákötve: Anhang von der alten Erdkunde zum Gebrauch der studierenden Jugend im Königreich Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Ofen und Tyrnau (Buda - Nagyszombat), 1789-1787, gedruckt mit königlichen Universitätschriften, 208+492+8 p.+1 t.+32 p.+6 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
17256.

Erdbeschreibung zum Gebrauche der studirenden Jugend im Königreich' Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Vierter Theil. Hozzákötve: Fünfter Theil. Hozzákötve: Anhang von der alten Erdkunde zum Gebrauch der studierenden Jugend im Königreich Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Ofen und Tyrnau (Buda - Nagyszombat), 1789-1787, gedruckt mit königlichen Universitätschriften, 208+492+8 p.+1 t.+32 p.+6 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.

18 000 HUF
48,65
52,94
17257.

16 000 HUF
43,24
47,06
Loránth László: Pesti képeskönyv. Bp., 1937, Pantheon. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, a képek alatt versekkel. Kiadói félvászon kötésben, belül részben sérült a fűzésnél
17258.

18 000 HUF
48,65
52,94
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856., Szent István-Társulat, (Herz János-ny.), 1 (címkép, Colombus Kristóf portréja) t. +VI+2+406 p.+ 1 (Aragoniai Ferdinand és Castiliai Isabella) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
17259.

10 000 HUF
27,03
29,41
17260.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF