Books: Travelling, Local History

Number of items: 145

17261.

15 000 HUF
40,54
44,12
Davori Relković Néda: Buda város jogkönyve (Ofner Stadtrecht). Bp., 1905, Stephaneum. 308 p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben.
17262.

2 800 HUF
7,57
8,24
17263.

8 000 HUF
Rupp Jakab Magyarország helyrajzi története Fő tekintettel az egyházi intézetekre. Vagyis nevezetesb városok, helységek, s azokban létezett egyházi intézetek, püspökmegyék szerint rendezve. III. kötet A Bácsival törv. egyesített Kalocsai Főegyházmegye. Bp., 1876. MTA. 375p. Korabeli félvászon kötésben
17264.

8 000 HUF
August Czullik: Das k. k. Lustschloß Laxenburg und seine Parkanlagen. Bécs, 1895, Gerold. 2 + 48p + 1 t (kihajtható térkép melléklet). Német nyelven. Fekete-fehér képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Korabeli könyvkötői (Hermann Scheibe, Bécs), diszes, aranyozott bőrkötésben, aranyozott lapélekkel, gerinc alja és teteje kissé kopott, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. / in German languague, with map, in leather binding, with stained cover, otherwise in good condition
17265.

3 800 HUF
10,27
11,18
17266.

5 000 HUF
Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
17267.

5 000 HUF
17268.

5 000 HUF
17269.

1 600 HUF
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete: [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. + [Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 206 p. + 22 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, erősen kopott gerinccel, a borítón kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal. + [Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen és borítón kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
17270.

2 000 HUF
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, gerinc sérült
17271.

8 000 HUF
9
Borovszky Samu dr. (szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Szatmár vármegye és Szatmár- Németi. 81 oldal műmelléklet, 364 képpel, 2 színnyomat, 4 térkép, 43 egész oldalas autotipia, és több szövegkép. Bp., (1908), Országos Monográfia Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek.Sérült gerinccel
17272.

8 000 HUF
20

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF