Albrecht Gyula: A régi Rákoshegy I. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Bozzay és Társa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a "Közgazdasági Szemle" 1904. évi május havi füzetéből. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró sérülésekkel.
Poór János: A hajdúvárosok gazdasági és társadalmi helyzete (1607-1720). Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 9. Debrecen, 1967, Alföldi Nyomda. Kiadói papírkötés.
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. 1940 III. kiadás kiegészítő rész: Keletmagyarország, Északerdély. Szerk.: Kaffka Károly. Bp., 1941, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség, XVIII+(1)+212 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, viseltes borítóval, nagyrészt szétvált fűzéssel, a lapok kb. fele kijár.
Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Éri István: Cegléd és Nyársapát határvillongásai a XVII. sz. végéig. (Adatok Nyársapát történetéhez.) A szerző, Éri István (1929-2009) történész, régész, muzeológus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Ceglédi Füzetek 4. sz. Cegléd, 1958, Kossuth Múzeum, 44 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban .Ritka!