Number of items: 380

Moldova György 11 db DEDIKÁLT kötete: Ellenszél I.-II. (első kötet dedikált); Magyar atom; Égi szekér, A szent tehén; Magányos pavilon, Sötét angyal, Akar velem beszélgetni (három mű egy kötetben); A Szent-Imre induló; A Szent-Imre induló, Elhúzódó szüzesség (két mű egy kötetben); Gázlámpák alatt; Akit a mozdony füstje megcsapott; Negyven prédikátor; Malom a pokolban, A változások őrei (két mű egy kötetben). Klf. kiadások és kötések, vegyes állapotban.
17701.

8 000 HUF
11
Dante Alighieri: Isteni színjáték. Ford.: Babits Mihály. Salvador Dalí illusztrációival. Bp., 1987, Helikon, 317+(3) p. Kiadói bársonykötés, kissé sérült papír védőborítóban, kiadói papírtokban.
17702.

7 000 HUF
18,92
20,59
Petőcz András 7 műve. Mind a szerző, Petőcz András (1959-) József Attila-díjas, Márai Sándor-díjas és Magyarország Babérkoszorúja díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett író, költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példányok.  Petőcz András: A jelentés nélküli hangsor.; A láthatatlan jelenlét (foltos.); A tenger dicsérete.; Betűpiramis.; A jelben-létezés méltósága.; Az írógépelt történelem (foltos); A tenger dicsérete; Az utazó búcsúja. Bp., 1988-1996, Szépirodalmi-Kozmosz-Colosseum-Orpheusz-Belvárosi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, valamint kiadói papírkötésben
17703.

6 000 HUF
Kende Péter: A párizsi toronyőr. Kende Péter 80. születésnapjára. A szerző, Kende Péter (1927-) szociológus és politikai esszéista, író által Tóth Mihály (1949-) csepeli polgármester (1994-2010) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2007, Pallas. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17704.

6 000 HUF
Klaszikus német kisregények. Vál.: Lator László. Ford. többen. Helikon Klasszikusok. Bp., 1968., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói műanyag védőfóliában. Számozott (1055./1800) példány.
17705.

5 000 HUF
Wallace, Lewis: Ben-Húr I-II. köt. Ford.: Szekrényi Lajos. Szeged, 1894, A fordító kiadása, (Szeged, Bába Sándor-ny.), 1 (címkép, Lewis Wallace arcképe) t.+6+352 p.; 4+346 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé kopott gerinccel, az I. kötetben az előzéklapok hiányoznak, utolsó lap ragasztott, a második kötetben az előzéklapok hiányoznak
17706.

6 000 HUF
Kondor Vilmos: A másik szárnysegéd. Bp., 2013., Agave. Első kiadás. Kiadói papírkötés.  A kiadó vezetője, Varga Bálint Bálesz a kiadó vezetője által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő felesége, Zsuzsi részére DEDIKÁLT példány. (Kondor Vilmos személye vitatott. Szinte alig ad interjút, azt is e-mailben. Időről-időre felmerül, hogy Kondor Vilmos valójában maga Varga Bálint.)
17707.

Kondor Vilmos: A másik szárnysegéd. Bp., 2013., Agave. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A kiadó vezetője, Varga Bálint ''Bálesz" a kiadó vezetője által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő felesége, "Zsuzsi" részére DEDIKÁLT példány. (Kondor Vilmos személye vitatott. Szinte alig ad interjút, azt is e-mailben. Időről-időre felmerül, hogy Kondor Vilmos valójában maga Varga Bálint.)

5 000 HUF
Gárdonyi Géza: Göre Gábor Bíró úr Könyvei sorozat 9 kötete. Bp., én., KÖZDOK. Reprint. Kiadói papírkötés.
17708.

4 000 HUF
Status Fundorum et Cassarum Regnicolaris, Academiae Militaris Ludoviceae, Musei Nationalis, et Insurrectionalis Concurrentialis in comitiis Regni Hungariae 1825/6 celebratis exhibitus. Posonii, Typis S. Ludovici Weber. Latin nyelven. Átkötött modern kartonált papírkötésben, 4-13. oldalak között hiányzó lapokkal, a 13/14. oldalt követően hibás számozással: két 15/16. számozású lap jön.
17709.

4 800 HUF
12,97
14,12
Szabó Lőrinc: Omár Kháyyám, a perzsa csillagász, költő. Bp., Új Idők. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kiadói kartontok, jó állapotban.
17710.

4 000 HUF
Arany János összes munkái II kötet. Bp.,1884, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapszélekkel. nagyon szép állapotban
17711.

4 000 HUF
1869 Tarka Világ és Képes Regélő. Szerk.: Áldor Imre. Első évfolyam. (Több évfolyam nem jelent meg!) Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 7-464,521-544 p. (Kb. fél évfolyam, a teljes évfolyam 1152 oldal). Rendkívül gazdag, impozáns szövegközi és egész -, és kétoldalas illusztrációkkal. Dekoratív, aranyozott kissé kopott egészvászon-kötésben, foltos, több helyen javított lapokkal, javított kötéssel.
17712.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF