Number of items: 380

Edvi Illés Pál: Népszerű földleírás két földképpel, történet- és törvénytan. Pest, 1844., Eggenberger és Fia, 118 p. Térkép nélkül. Korabeli kartonált papírkötés, szennyalapok nélkül, egy lapon firkával, az utolsó lap szakadt.
17677.

8 000 HUF
Oliver Sacks: Zenebolondok. Mesék a zenéről és az agyról. Ford.: Bobák Orsolya. Az elme kerekei. Bp., 2010., Akadémiai Kiadói. Kiadói papírkötés.
17678.

10 000 HUF
27,03
29,41
Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv, vagyis A legszükségesebb tudományok összesége... 1. köt.: Közhasznú népi olvasókönyv négy részben. Buda, 1841., M. Kir. Egyetem, I-VI, 7-140 p. Harmadik, megjavított és bővített kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, néhány lapon bejegyzéssel, két lapon firkával.
17679.

Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv, vagyis A' legszükségesebb tudományok' összesége... 1. köt.: Közhasznú népi olvasókönyv négy részben. Buda, 1841., M. Kir. Egyetem, I-VI, 7-140 p. Harmadik, megjavított és bővített kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, néhány lapon bejegyzéssel, két lapon firkával.

6 000 HUF
Howard, P. A láthatatlan légió. Bp., 1939, Nova. Félvászon kötés, ráragasztott fénymásolt borítóval, kopottas állapotban.
17680.

6 500 HUF
17,57
19,12
Herczeg Ferenc: Breviárium. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által ALÁÍRT példány. Bp.,1932,Singer és Wolfner, 206+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal.
17681.

3 000 HUF
9
Simone de Beauvoir: Egy jóházból való úrilány emlékei. Ford.: Nagy Péter. Európa Zsebkönyvek. Bp., 1988, Európa. Kiadói papírkötés. A címlapon beragasztott kivágáson a szerző autográf cím- és névbejegyzésével!
17682.

5 000 HUF
1929 A Toll c. irodalmi folyóirat I. évf. 33. száma, 1929. dec. 1. Szerk.: Kaczér Vilmos. Benne József Attila Favágó c. versének első megjelenése (a vers először ebben a folyóiratban, majd 1931-ben Döntsd a tőkét, ne siránkozz c. kötetben jelent meg); továbbá Kiss Dezső, Lakatos László, Kézai Simon és mások írásai. A címlap Berény Róbert munkája. Bp., Viktória-ny., 30+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borító sérült, elvált a tűzéstől.
17683.

5 000 HUF
17684.

6 000 HUF
17685.

5 000 HUF
17686.

5 000 HUF
Kibédi Varga Áron: Amszterdami krónika 1999. Pozsony, 2000, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Konrád György (1933-2019) Kossuth-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
17687.

5 000 HUF
Né/ma? Tanulmányok a magyar neoavantgárd köréből. Szerk.: Deréky Pál és Müller András. Aktuális avantgárd 3. Bp., 2004., Ráció. Kiadói papírkötés.  Az egyik szerkesztő, Deréky Pál (1949-) József Attila-díjas irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
17688.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF