Mentes Mihály: A lélek orgonál. - - versei. A szerző által ALÁÍRT példány. Győr, 1933, Győregyházmegyei Alap, 136 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Pósch Károly: Krisztus - Darwin. A szerző által DEDIKÁLT példány. Grinád, (1909.), Szerzői, (Első Galántai Könyvnyomda és Papírraktár), 26 p. Javított gerincű papírkötés, foltos borítóval, körbevágott, ceruzás jegyzettel az utolsó lapon.
Utunk Poholjába. Kalevala-kutatások Magyarországon. Összeáll., a bevezetést írta, a jegyzeteket s a szemelvényes bibliográfiát készítette Nyirkos István. Marketta Huitu előszavával. Békéscsaba, 1985., Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (5./1100), a Kossuth Lajos Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti, Irodalmi és Néprajzi Intézete részére készült példány.
Mérleg sorozat 6 kötete:
Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába.;
Sigmund Freud: Mózes, Michelangel Mózese.;
Thomas de Quincey: Egy angol ópiumevő vallomásai.;
Mary McCarthy: Velence közelről.;
Montaigne: A tapasztalásról.;
Jean Blot: A Szent Hegy. Bp., 1983-1987.,Európa. Kiadói papírkötés.
A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Szakszervezeti Tanács) jelentése a XVII. küldöttközgyűlésnek. 1898-1948. (Bp., 1948, Athenaeum, Klösz és Piatnik-ny.), 209+(60) p. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói ezüstözött egészvászon-kötés, jó állapotban.
M. Makkai Piroska-Weszely Tibor: Fiú és Apa. Bolyai János és Bolyai Farkas életéből fába metszette Makkai Piroska. A kísérőszöveget írta: Written by Weszely Tibor. Son and Father. From the lives of János Bolyai and Farkas Bolyai. Woodcuty by Piroska M. Makkai. Written by Tibor Weszely. [Bp.], 2003., Válasz. Magyar és angol nyelven. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecil. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., (1931), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+(2) p. 32 szövegközi fametszetű képpel, könyvdísszel illusztrálva. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, a borítón kisebb ázás- és kopásnyomokkal.