A szépművészetek könyve. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1940, Pesti Hírlap Rt., 1184 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Balogh Ferenc: Debreczeni László. Az építő és iparművész. Bukarest, 1983, Kriterion. A művész munkáinak fekete-fehér és színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, dohos. + Toronyvigyázó. Debreczeni László műhelye. Összeáll., szerk és az előszót írta: Sas Péter. Magyar Építőművészet (B/sorozat.) Bp., 2005., Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
A. F. Dmitrenko - N.A. Fjodorova - E.V. Kuznyecova - O. F. Petrova: Az orosz művészet mesterei. (Ötven rövid, életrajz.) Fordította Dalos György. Bp.-Moszkva, 1985, Gondolat-Raduga. Kiadói egészvászon-kötés. + Gerő László: Régi orosz építészet. Budapest, 1977, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Láng Rudolf festőművész (1904-1991.) Szerk.: Avar Anikó. hn., 1994, A művész feleségének magánkiadása. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval. Megjelent 1000 példányban
Németh János: Gyökerek. Gondolatok családról, mesterségről, művészetről. Szerk.: Megyei ANna. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
Németh János (1934-) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas szobrász-, keramikusművész.
Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1937: VI. törvénycikk alapján alkotta a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1940, Magyar Királyi Állami Nyomda, 211 p. Kiadói címeres, aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső szennylapon hiánnyal.
Chagall. Avec um essai lyrique de Louis Aragon. Louis Aragon lírai esszéjével. Mit einem lyrischen Essay von Louis Aragon. Ford.: Keszthelyi Rezső és Engel Géza. Szelényi Károly fotóival. Bp.,1973,Corvina. Francia, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papír-kötés, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, javított gerinccel.