Hans Jantzen: Deutsche Bildhauer des dreizehnten Jahrhunderts. Leipzig, 1925., Insel-Verlag, 285+2 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Hafner Zoltán (szerk.): Jovánovics. A szöveget válogatta és gondozta: Földényi F. László. Bp., 1994, Corvina. Reprodukciókkal, Jovánovics György műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
Pohárnok Zoltán-Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
Design. Ipari formák a lakásban. Mai Magyar Iparművészet III. Bp., 1977, Iparművészeti Múzeum. Gazdag fekete-fehér retró design-tárgyakról készült fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Hana Dvoráková: - Vladimir Scheufler: Katalog keramiky ze sbírky Muzea v Kloboukách u Brna. Brno, 1988., Moravské Muzeum. Cseh nyelven. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Aranyleltár. Rejtett kincsek az ország múzeumaiból. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Trogmayer Ottó. Bp., 1989, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.