Bethlen Gábor levelei Illésházy Gáspárhoz 1616-1629. Szerk.: Szádeczky Kardoss Lajos. Magyar Történelmi Tár XXVII. köt. (A harmadik sorozat II. kötete). Bp., 1915, MTA. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Acsády Ignác: A Rákócziak kora. Magyarország története I. Lipót és I. József korában. ˛[Magyar Nemzet Története sorozat 7. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum], 684 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Az 1931. évi július hó 18-ára hirdetett országgyűlés képviselőházának naplója. Tizedik kötet. Hiteles kiadás. Bp., 1932, Athenaeum, VIII+(2)+452 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.
Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. Szerk.: Helfy Ignácz. Bp., 1887., Athenaeum, 1 (Címkép, Kossuth Lajos arcképe) t+724 p.+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Korabeli, aranyozott egészvászon kötésben.
Spira György (1925-2007) történész, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc történetének neves kutatójának, Széchényi Istvánt és a Lánchidat ábrázoló ex librisével.
2 db bányászat témájú könyv: Gergely Ernő: A magyarországi bányásztársadalom története 1867-ig. Bp., 1986, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 2400 példányban. + Horn János: Egy szakma tündöklése és hanyatlása, avagy hogy látják a szénbányászat elmúlt 50 évét azok, akik művelték és irányították. Bp., 2002, Bányász Kultúráért Alapítvány. Kereskedelmi forgalomba nem került. Kiadói papírkötés, ajándékozási bejegyzéssel.
Gróf Edelsheim Gyulai Ilona, Horthy István kormányzóhelyettes özvegye: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Szerk.: Ocsovai Gábor. Bp., 2001, Európa. Kiadói papírkötés, a borítókon néhány folt és hajtásnyom.