Mario D. Fenyo: Hitler, Horthy and Hungary. German-Hungarian Relations, 1941-1944. New Haven-London, 1972, Yale University Press. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító ragasztott, a fülrészeket levágták.
Karádi Ilona (szerk.): Korai civilizációk Európán kívül. Az ősi indiaiktól Amerika indiánjaiig. Bp., 1991, Larousse-Officina Nova. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, tartalomjegyzékben néhány ceruzás jelöléssel.
A művészet kezdetei. Az őskor, Egyiptom, Mezopotámia és a prekolumbián Amerika művészete. A művészet története. Fordította: Hegymegi Kiss Áron, Dr. Varga Edith, Dr. Nagy István, Dr. Klimes-Szmik Katalin. Bp., 1990, Corvina. Kiadói műbőr-kötés.
Francesco Tiradritti: Reneszánsz a fáraók Egyiptomában. Archaizmus és történeti érzék az Ókori Egyiptomban. Bp., 2008, Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés. + 1 db belépő jegy a kiállításra.
Kubányi Ágnes (szerk.): A görögök és Magna Graecia. Felfedezés, feltárás, rekonstrukció. A régészet nagy pillanatai. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
Rice, David Talbot (Editor): The dark ages. The making of european civilization. London.,1969, Thames and Hudson. Harmadik kiadás. Angol nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.
Nagy Imre: Viharos emberöltő. Szerk.: Vészi János. Szántó László utószavával és a jegyzeteivel. Bp., 2002., Nagy Imre Alapítvány. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott bársony-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. II. köt.: M-Zs. Bp.,1904, Franklin. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.