Szalai Béla: Magyar várak, városok, falvak metszeteken 1515-1800. I. köt.: A mai Magyarország. Bp., 2001, szerzői magánkiadás, 154+(2) p.+334 t. (700 metszet képével). Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kisebb folttal.
1896. Magyarország az Ezredévi Kiállítás tükrében. A kötet anyagát gyűjtötte és összeállította a dokumentációt írta és szerkesztette: Varga Katalin. Bp., 1996., Atlantisz. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Duncker Miksa: Az ó kor története. I. köt. Ford.: Jónás János. Bp., 1874, Ráth Mór (Wigand F. K.-ny.), (8)+558 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
[Erényi Gusztáv] Gustav Erényi: Graf Stefan Tisza. Ein Staatsmann und Märtyrer. Wien-Leipzig, 1935, E. P. Tal & Co. (Bp., Révai-ny.), 1 t. (címkép, gróf Tisza István arcképe) + 395+(3) p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, foltos, sérült, kissé hiányos papírborítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az utolsó 3 lap tetején sérüléssel.
Pálóczi Horváth György: Chamberlain a felelős. (Európa két éve). Bp., 1939, szerzői magánkiadás (Athenaeum-ny). Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány szamárfüles lappal, kissé sérült lapszéllel.
Zsidi Paula: Aquincum polgárvárosa az Antoniusok és Severusok korában. Moyzeion sorozat 5. Bp., 2002., Enicklopédia Kiadó. Színes és fekete-fehér fotókkal, valamint térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Christian Gerlach-Götz Aly: Az utolsó fejezet. Reálpolitika, ideológia és a magyar zsidók legyilkolása 1944/1945. Ford. és a függeléket összeáll.: Kerényi Gábor. Bp., 2004., Noran. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.