Chefs-d'oeuvre du Musée national d'art moderne. Sélection et introduction de Edward Lucie-Smith. Paris, 1982, Centre Georges Pompidou. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Borsos Béla: A magyar üvegművesség. Bp., 1974, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Aktalbum. Az előszót írta: Féjja Sándor. Bp., 1984, Corvina. Gazdag képanyaggal, művészi aktfotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
Opderbecke, Adolf: Der Zimmermann. Holzminden, 1999, Reprint-Verlag-Leipzig. Ábrákkal gazdagon illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, mellékletekkel. Az 1913-ban megjelent könyv reprint kiadása.
Sárádi Kálmán: Művészi kovácsolás. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó, 408 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Toronyvigyázó. Debreczeni László műhelye. Összeáll., szerk. és az előszót írta: Sas Péter. Magyar Építőművészet. Bp., 2005, Mundus, 465 p. Kiadói kartonált papírkötés jó állapotban.
Timon Kálmán: Pap László. Építész Monográfiák. Bp., 1996, Országos Műemlékvédelmi Hivatal Magyar Építészeti Múzeum. Fekete-fehér, és színes fotókkal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Valonen, Niilo: A finnugor népek népművészete. Ford.: Lehtinen Ildikó. Helsinki-Bp., 1978, Otava-Corvina. Ortutay Gyula előszavával, Rácz István fotóival. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.