Number of items: 322

Szabó Richárd: Nők világa. Pest, 1871, Petrik Géza,(Kecskemét, Szilády Károly és fia-ny.), 4+247 p. Második, javított kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, (Leipzig, J. R. Herzog-kötés, az elülső borítón jelzés (R. Gerhold)), aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, (az elülső borító belső tábláján címke: Lövy Adolf Könyvkereskedése Sátoraljaújhely)
17404.

3 000 HUF
Novák László: Mezővárosi népművészet. Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Popular art of the country - town Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Sztrinkó István zárótanulmányával. Arany János Múzeum Kismonográfiái 2. Nagykőrös, 1982., Arany János Múzeum. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, javított kötéssel. Megjelent 2000 példányban.
17405.

1 600 HUF
A régi magyar költészet remekei a legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1903., Beer E. és Társa, 399 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbélyegzőkkel.
17406.

1 000 HUF
Balázs Béla: Mesék a szerelemről. Bp., 1958, Magyar Helikon. Készült a Kner Nyomda Hét mese c. kiadványa alapján. Kass János egészoldalas és szövegközti, színes rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés. 472. számú számozott példány.
17407.

Balázs Béla: Mesék a szerelemről. Bp., 1958, Magyar Helikon. Készült a Kner Nyomda "Hét mese" c. kiadványa alapján. Kass János egészoldalas és szövegközti, színes rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés. 472. számú számozott példány.

1 400 HUF
Berczik Árpád: Betlehemes játékok. Berczik Árpád bevezető tanulmányával. Balassi Bálint Könyvtár 4. sz. Szerk.: Baránszky-Jób László, és Berczik Árpád. Bp., 1941., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 103+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
17408.

1 000 HUF
Elbeszélés I. Napoleon háborús korából. Ford.: Baróti Lajos. Bp., ,Rozsnyai Károly, 1 t.+86+1 p.+3 t. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, ajándékozási és tulajdonosi bejegyzésekkel.
17409.

1 800 HUF
Magyar diák verseskönyve. Összeállította: Fábián István. Magyar Diák segédkönyvei 1. sz. [Szeged],1943, Szukits. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.
17410.

1 000 HUF
Justitz János Ferenc válogatott költeményei. Bp., 1942., Szerzői kiadás,(Feuer-ny.). Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, sérült gerinccel.
17411.

1 200 HUF
József Attila: Szépség koldusa. Versek. Szeged,1980, Somogyi-könyvtár. Reprint kiadás. Benne József Attilának Móra Ferencnek szóló nyomtatott dedikációjával. A szegedi Somogyi Könyvtár kiadása, József Attila születésének 75. évfordulójának tiszteletére. Kiadói papírkötés.
17412.

1 600 HUF
1899 A Szegedi Napló karácsonyi könyve. Szeged, 1899, Engel Lajos. Korabeli reklámokkal, közte kihajtható is. Kiadói kartonált kötésben, kopott borítóval.
17413.

1 800 HUF
Nathaniel Hawthorne: A szépség megszállotja. Sci-fi. 32p. Román kiadás Kiadói papírborítóval
17414.

1 200 HUF
Berzsenyi Dániel versei. Ősszővegkiadás. Kaposvár, 1938. Címlap nélkül 87p. Felvágatlan. Kiadói papírborítóval
17415.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF