Number of items: 29

Zsolnay virágtartó díszedény - a Rokokó-sorozatból. 1892 körül. Formába öntött porcelánfajansz. Legyezőkagylókkal és rokokó mintákkal díszített felületén magastüzű majolikamázakkal festett peónia és magnólia csokrok, illetve ananászok. Formaterv.: Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs 3835 (formaszám), valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Kopással, alján csak az egyik oldalon látható hajszálrepedésekkel. D: 26 cm, m: 22,5 cm / Zsolnay Porcelain Flower Holder - From the Rococo Series, Circa 1892l: Crafted from molded porcelain faience, this piece showcases the fusion of art and utility that characterizes Zsolnays creations.  Decorative Motifs: The surface of this flower holder is adorned with delicate Rococo motifs, including scallop shells and Rococo patterns. High-fired majolica glazes, applied meticulously by hand, bring to life the exquisite peonies, magnolias, and pineapples that grace its surface.  Designer: This pieces design is attributed to Sikorski Tádé, one of the talented artists who contributed to Zsolnays legacy of excellence.  Markings: The base of the flower holder bears the impressed mark Zsolnay Pécs 3835 (form number) and the family seal, both applied in blue underglaze.
10323.

Zsolnay virágtartó díszedény - a Rokokó-sorozatból. 1892 körül. Formába öntött porcelánfajansz. Legyezőkagylókkal és rokokó mintákkal díszített felületén magastüzű majolikamázakkal festett peónia és magnólia csokrok, illetve ananászok. Formaterv.: Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs 3835 (formaszám), valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Kopással, alján csak az egyik oldalon látható hajszálrepedésekkel. D: 26 cm, m: 22,5 cm / Zsolnay Porcelain Flower Holder - From the Rococo Series, Circa 1892l: Crafted from molded porcelain faience, this piece showcases the fusion of art and utility that characterizes Zsolnay's creations. Decorative Motifs: The surface of this flower holder is adorned with delicate Rococo motifs, including scallop shells and Rococo patterns. High-fired majolica glazes, applied meticulously by hand, bring to life the exquisite peonies, magnolias, and pineapples that grace its surface. Designer: This piece's design is attributed to Sikorski Tádé, one of the talented artists who contributed to Zsolnay's legacy of excellence. Markings: The base of the flower holder bears the impressed mark "Zsolnay Pécs 3835" (form number) and the family seal, both applied in blue underglaze.

280 000 HUF
756,76
823,53
Szász Endre által tervezett Hollóházi porcelán mokkás készlet: 6 személyes. Platina mázas. Komplett, hibátlan Jelzett, sorszámozott 200/83. sorszámú készlet
10324.

400 000 HUF
1 081,08
1 176,47
Zsolnay dísz váza. Többtüzű mázakkal. Palástján virág díszítménnyel. Jelzett: Zsolnay Hungary 928/1760 Unique piece by Mrs. Jolán Pakuts, szép állapotban. m: 27,5 cm, d: 23 cm. Gyűjtői darab
10325.

220 000 HUF
594,59
647,06
10326.

200 000 HUF
540,54
588,24
Hollóházi Porcelángyár, Szász Endre (Csíkszereda, 1926 - Mosdós, 2003): Hegedű. Hegedű alakú porcelán. Aranyozott fekete keretezésben fantasztikus jelenetek. Kézzel festett, jelzett, hibátlan (az aranyozáson minimális kopás). Asztali tartóval h: 65 cm
10327.

200 000 HUF
540,54
588,24
1924 Zsolnay egyiptizáló dekoros kisváza, a Tutanhamon sorozatból. Korongozott fehércserép, felületén többrétegű, színes eozinmázakkal festett egyiptomi dekorral. Terv: Zsolnay Teréz (1854 - 1944). Jelzése alján masszába nyomott 7662 formajegy, illetve vörös eozinmázon zöld színnel bélyegzett kerek öttornyos gyári jegy ZSOLNAY-PÉCS körirattal, alatta MADE IN HUNGARY felirat. Pereménél kis hajszálrepedés. /// A Zsolnay gyár jelen vázát is magába foglaló Tutanhamon sorozata beleilleszkedik abba a divathullámba, amit Tutanhamon fáraó sírjának 1922-es felfedezése indított el az iparművészetben. A Zsolnay Teréz által tervezett sorozat részét képező, jelen aukción szereplő kisváza formaterve a 7662-es formaszámon került bejegyzésre. m: 12 cm /  1924 Zsolnay Egyptian Revival Vase - Part of the Tutankhamun Series  Presenting an exquisite piece of Art Deco history, this Zsolnay vase from 1924 is a stunning example of the Egyptian Revival style, inspired by the discovery of Pharaoh Tutankhamuns tomb in 1922.  Crafted from glazed white earthenware with layers of vibrant eozin glazes, this vase bears the intricate Egyptian decoration that characterizes the Tutankhamun series. The design, attributed to Zsolnay Teréz (1854-1944), features rich, colorful patterns and motifs inspired by ancient Egypt.This piece is a testament to Zsolnays mastery in ceramics and their ability to capture the spirit of the times. The Egyptian Revival style, influenced by the fascination with Tutankhamuns treasures, left an indelible mark on the Art Deco era. m:12 cm
10328.

1924 Zsolnay egyiptizáló dekoros kisváza, a Tutanhamon sorozatból. Korongozott fehércserép, felületén többrétegű, színes eozinmázakkal festett egyiptomi dekorral. Terv: Zsolnay Teréz (1854 - 1944). Jelzése alján masszába nyomott 7662 formajegy, illetve vörös eozinmázon zöld színnel bélyegzett kerek öttornyos gyári jegy ZSOLNAY-PÉCS körirattal, alatta MADE IN HUNGARY felirat. Pereménél kis hajszálrepedés. /// A Zsolnay gyár jelen vázát is magába foglaló Tutanhamon sorozata beleilleszkedik abba a divathullámba, amit Tutanhamon fáraó sírjának 1922-es felfedezése indított el az iparművészetben. A Zsolnay Teréz által tervezett sorozat részét képező, jelen aukción szereplő kisváza formaterve a 7662-es formaszámon került bejegyzésre. m: 12 cm / 1924 Zsolnay Egyptian Revival Vase - Part of the Tutankhamun Series Presenting an exquisite piece of Art Deco history, this Zsolnay vase from 1924 is a stunning example of the Egyptian Revival style, inspired by the discovery of Pharaoh Tutankhamun's tomb in 1922. Crafted from glazed white earthenware with layers of vibrant eozin glazes, this vase bears the intricate Egyptian decoration that characterizes the Tutankhamun series. The design, attributed to Zsolnay Teréz (1854-1944), features rich, colorful patterns and motifs inspired by ancient Egypt.This piece is a testament to Zsolnay's mastery in ceramics and their ability to capture the spirit of the times. The Egyptian Revival style, influenced by the fascination with Tutankhamun's treasures, left an indelible mark on the Art Deco era. m:12 cm

180 000 HUF
486,49
529,41
10
10329.

180 000 HUF
486,49
529,41
10330.

180 000 HUF
486,49
529,41
10331.

120 000 HUF
324,32
352,94
10332.

120 000 HUF
324,32
352,94
14
10333.

100 000 HUF
270,27
294,12
Zsolnay Don Quijote és Sancho Panza. Tervező: Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981). Jelzett, alján minimális gyári tűzhibával, m: 38,5 cm
10335.

80 000 HUF
216,22
235,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF