Number of items: 29

Zsolnay többtüzű váza virág díszítéssel. Kifelé szélesedő öntött vázatest, beszűkülő nyakkal, kinyíló szájrésszel. Felületén többrétegű fémes fényű színes eozinmázakkal festett, sötét alap felett fémlüszteres virágmintákkal. Alján jelezve eozin öttornyos gyári jellel. 1990 körül, minimális kopottsággal, m: 28 cm
10336.

75 000 HUF
202,70
220,59
cca 1900 Schütz kerámiagyár díszkancsó pár. Karaffa alakú, formába öntött finomfajansz. Beszűkülő tagolt talpazatán gyöngysoros díszítés, klasszikus tojásdad vázatestét körbefutó geometrikus gyűrűsoros díszítés tagolja. Talpnál kiinduló domború rátét sárkány figurális fogóvá épül, szájrésze belül is virág- és szitakötő mintás festésekkel díszített. Alján masszába nyomott Schütz Cilli jelzés és sorszám. Egyik darab talpa ragasztott. Kopottsággal, m: 37 cm
10337.

60 000 HUF
162,16
176,47
Seszták János Kolozsvár díszváza pár. Vázatesten rokályos kartusokban idillikus jelenetek, virágos díszítményeket magukba foglaló rokályokból egybeépített fülekkel. XIX. sz. vége, kézzel festett, jelzett, mázrepedésekkel, alján kis lepattanásokkal, m: 37 cm
10338.

60 000 HUF
162,16
176,47
Herendi lila Fleurs des Indes (Indiai kosár) mintás, fodros peremén áttört és aranyozott díszítéses tál. Falra akasztható, jelzett, hajszálrepedéssel, d: 39,5 cm
10339.

60 000 HUF
162,16
176,47
Zsolnay art deco hólyagos váza. Karélyosan tagolt vázatestén savmaratott felülete ritka mézsárga eozin mázakkal fedett, jelzett, talpánál minimális mázkopással, m: 20 cm
10340.

55 000 HUF
148,65
161,76
Zsolnay kisplasztika - Felnyergelt ló. Terv: Nádor Judit. Trébelt felület idéző, savmaratott felületén színes eozin, ún. labrador mázzal festett formába öntött finomfajansz. Jelzett, hibátlan, h: 16 cm, m: 13,5 cm
10341.

50 000 HUF
135,14
147,06
Zsolnay ökörvér mázas furulyázó figura. Terv.: Török János. Minimális mázkarccal, pajzspecsétes, m: 21,5 cm
10342.

50 000 HUF
135,14
147,06
Goebel art deco gyertyatartó. Klasszikus art deco geometrikus formavilág: fordított kúpot körülölelő hajlított csőalak, fekete és narancssárga mázakkal festve, szélső elemen recézett gyufagyújtó felülettel. Alján kereskedői címke: Hay Miksa Szeged 1897. Minimális kopottsággal, m: 14,5 cm
10343.

Goebel art deco gyertyatartó. Klasszikus art deco geometrikus formavilág: fordított kúpot körülölelő hajlított csőalak, fekete és narancssárga mázakkal festve, szélső elemen recézett gyufagyújtó felülettel. Alján kereskedői címke: "Hay Miksa Szeged 1897". Minimális kopottsággal, m: 14,5 cm

38 000 HUF
102,70
111,76
Zsolnay díszváza. Savmaratott és repesztett felületén ökörvér színű eozin mázzal festett, cca 1960, terv.: Törzsök Piroska. Kis mozaikdarab-hiánnyal, alján jelzett, m: 31,5 cm
10344.

36 000 HUF
97,30
105,88
cca 1920 Hukin & Heath art nouveau csavart testű tejporcelán kancsó, címeres ezüstözött fém billenő fedéllel, félrehajló füllel. Mázrepedezett, alján és fedelén is jelzett, m: 20 cm
10345.

36 000 HUF
97,30
105,88
Szász Endre (1926-2003): Porcelán kép Női portré amerikai zászlós kendővel. Jelzett, sorszámozott (eltakarva) üvegezett keretben 12x9 cm
10346.

30 000 HUF
81,08
88,24
cca 1880-1890 Hollóházi díszkancsó, egész testén gazdagon elterülő kézzel festett virágmintákkal. Kopottsággal, jelzett, m: 22 cm
10347.

26 000 HUF
70,27
76,47
18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF