Printed Materials

Number of items: 51

1911 A Budapesti Kávésipartársulat alapszabályai. Buschmann P. 23 p.
12164.

3 000 HUF
1914 Ulrich B. J. Árjegyzéke. Budapest, 1914. április 1. Mindennemű csövek, légszesz-, víz- és gőzvezetéki fölszerelések, szerszámok és műszaki cikkek raktára. Winiwarter G.-féle bádog- és ólomáruknak egyedüli elárusítója Magyarországon. Bp., Ulrich B.J., 1360 p. Magyar és német nyelven. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, kiadói szakadt kartontokban. Kartontokkal együtt ritka. Összességében jó állapotban.
12165.

6 000 HUF
18
1919 Munkaügyi és népjóléti közlöny, I. évf. 1-5. sz. Bp., 1919. máj. 8.-jún. 5., kiadja a Munkaügyi és Népjóléti Népbiztosság (Athenaeum-ny.). A Magyar Tanácsköztársaság idejéből, benne a Forradalmi Kormányzótanács rendeleteivel. Helyenként kissé sérült, foltos.
12166.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1925-1945 Trianonnal, irredentizmussal kapcsolatos anyag, benne a Pesti Hírlap és a Képes Vasárnap különszámai, kiadványai, összesen 13 db: Az ezeréves Magyarország - A Pesti Hírlap Karácsonyi Albuma; Képes Vasárnap - A hazatért Felvidék I-V.; Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései; Európa válaszúton: Háború vagy béke?; Mit követel Magyarország Csehszlovákiától?; Képes Vasárnap - Az ezeréves Felvidék; Emlékezzünk Nagymagyarországról I-III. Gazdag képanyaggal, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Változó állapotban, közte sérült borítók, egy kissé hiányos gerinccel, egy levált hátsó borítóval.
12167.

16 000 HUF
43,24
47,06
10
1928 A Magyar Úszó Egyesület nemzetközi bajnoki úszóversenyének képes programja
12168.

14 000 HUF
37,84
41,18
1929 Holzer Revue 1. évfolyam 1-2. sz. Október. Szerk.: Ujvári Sándor. Bp., Thalia-Kultúra Rt., benne érdekes írásokkal, gazdagon illusztrálva, közte Róna Emmy Róna (1904-1988) illusztrációival, szakadt borítóval, kissé sérült gerinccel, az első lapon kis folttal,72 p.
12169.

10 000 HUF
27,03
29,41
1929 A Füst. I. évf. 1. sz., és 3. sz. 1929. október, december. Bp., Thália-Kultúra-ny.,hajtásnyomokkal, 16, 24 p.
12170.

15 000 HUF
40,54
44,12
cca 1930 Weiss Manfréd Acél- és Fémművei Rt. kályha és tűzhely árjegyzéke, színes mintamelléklettel, 19p
12171.

14 000 HUF
37,84
41,18
cca 1930 Budapest Székesfőváros Hirdetővállalata által kiadott díjszabást tartalmazó prospektus, Kolozsváry grafikája, gyűrődésekkel, kisebb foltokkal, 16p
12172.

55 000 HUF
148,65
161,76
cca 1930 Dreher-Koncern ismertető füzete, benne a gyáregységek (sörfőzde, csokoládégyár, stb.) leírásával, fotókkal illusztrált
12173.

70 000 HUF
189,19
205,88
cca 1930 Haas és Somogyi Acélablakok prospektusa. Bp., én., Hungária Nyomda Rt., szakadt, a sarkain kis gyűrődésekkel, 4 sztl. lev.  Haas és Somogyi Vasszerkezeti Gyár Rt. (Budapest, VI. Frangepán-utca 7-11.) prospektusa, benn rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal. Rajtuk Kozma Lajos (1884-1948, Rózsadombi-villa, Margit krt. 55., Magyar Divatcsarnok), Detre Pál és Major Máté (1904-1986), Preisich Gábor (1909-1998) és Vadász Mihály, Hültl Dezső (1870-1946), Lauber László (1902-1953) és Nyiri István (1902-1955), Fenyves István (1897-1957) és Fried Miksa (1895-1970), valamint Maróthy Kálmán (1876-1945) által tervezett épületek fekete-fehér fotóival. Rendkívül ritka prospektus!   cca 1930 Haas és Somogyi Acélablakok nélkül nincs korszerű építkezés. Bp., Hungária-ny., kétoldalas reklám prospektus, 1 sztl. lev.
12174.

20 000 HUF
54,05
58,82
16
1931-1932 A Hét nap c. képes folyóirat számai egybekötve (I. évf. 8., 12., 14., 15., 18-25., 28-32. sz., II. évf. 2., 3., 5-26. sz.). Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kissé kopott borítójú egészvászon-kötésben.
12175.

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF