Imari tál porcelán, öblében máz alatti kékkel, máz felett vörössel és arannyal festett virág és fookutya ábrázolással. Korának megfelelő kopásokkal. Japán, Arita, Meiji korszak (1868-1912) d: 61 cm
Bjorn Wiinblad: Aladdin és a csodalámpa, Rosenthal studio-linie kézzel festett porcelán. Németország, 1970 körül. d: 16 cm. Hibátlan.
I. Aladdin és a varázslámpa.
II. Aladin játszik az utcagyerekekkel.
III. Aladdin találkozik a varázslóval.
IV. Aladdin bebörtönözve a varázskertben.
V. A Gyűrű szelleme kirepíti Aladdint az Elvarázsolt kertből.
VI. Aladdin meglátja a gyönyörű hercegnőt.
VII. A lámpa dzsinnje megjelenik Aladdin anyjának.
VIII. Aladdin anyja gyümölcsöket hoz a szultánnak az Elvarázsolt Kertből.
IX. Aladdin lóháton lovagol, hogy bemutatkozzon a szultánnak.
X. A lámpás dzsinn kastélyt épít Aladdinnak.
XI. Aladdin feleségül veszi a szultán gyönyörű lányát.
XII. És boldogan élnek, amíg meg nem halnak.
Meissen. Huszár. Egy előretörő fehér lovat egy szőrmekarimás sapkában és kék köpenyben lovagló huszár vezet. Festett porcelán, alján kék kardos jelzettel, 1132 és masszába nyomott 119-es számmal, sérült, restaurált, m: 27 cm
Harlequin és Kolumbina (az orosz balett karnevál figuracsoportból) Meissen, 1914 körül (Paul Scheurich modellje), festett porcelán, alján kék kardos jelzettel, karcolt D, 287 és masszába nyomott 76-os számmal, kis sérüléssel, m: 27 cm
Königliche Porzellan Manufaktur fedeles díszváza. Korának megfelelő állapotban. Apró kopásokkal. Kézzel festett porcelán. Berlin XX. század első fele. Jelzett. m: 45 cm
Capri von Schierholz porcelán bonbonniere tetején a szemlélődő Ámorral. Oldalán faun és nimfa szerelmi jelenete négy képen. Aranyozott, jelzett, kopásokkal / Porcelain bonbonniere with overlooking Amor figurine. On the sides nimph and faun love scenes in four stages. Gold worn. 8,5x11x7,5 cm