Hollóházi Szász Endre (Jurcsák László) Stúdió díszváza.
Színesen festett és aranyozott porcelán.
Alján jelzett, bélyegzett márkajelzés: Szász-Studió Hollóháza catalog signált, Artist prf. Művészpéldány: Jurcsák László forma, Szász Endre dekor. Gyári mázhibákkal, apró kopásokkal. m:22cm (gyűjtői darab)
Egy barokk ruhába öltözött úr, porcelán.
Alján Dionys Pozsonyi Borozó etikettel.
1860 körül. m: 14 cm
A talapzat elülső oldalán ez olvasható: ,,Ich bin klug und weise, und mich betrügt man nicht."
-Albert Lortzing(1801-1851) (Okos és bölcs vagyok, és nem csapnak be) 1837-es "Zar und Zimmermann" című operájának felfuvalkodott polgármesterére utalva). A figura fején egy fekete tricorn kalap van. A tricornis levehető, és egy hosszú, keskeny sárgarézhuzal nyúlik ki belőle, amelynek végén egy vattával ellátott bilincs van. Ez a réz szál egy úgynevezett fidibusz, amelyet spiritusszal áztattak át. Ez a tárgy az öngyújtó elődjeként szolgált.
Porcelain figure dressed in baroque costume.
At the bottom with Bratislava (Presburg) Dionys Wine Bar etiquette. circa 1860
Schütz Cilli fali dísztál. Színes mázakkal festett fajansz. Öblében leopárdcápa korallok között. Jelzett. Korának megfelelő mázrepedésekkel. d: 42 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
Fali dísztál pár. Színes mázakkal festett fajansz. Öblében Ámor és Psziché jelenettel. Jelzett. Formaszám: 20672. XIX sz. második fele. Korának megfelelő mázrepedésekkel, mázhibával és kopásokkal. d: 40 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)