Dr. Rostás Gergely: A létvalóság komplexuma és mechanizmusa. A szerző által aláírt példány! Szeged, 1997, JATEPress, 59+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 200 példányban.
Tömegek és ünnepek. A nyilvánosság rítusai a közép-európai modernségben. Szerk.: Csúri Károly, Orosz Magdolna, Szendi Zoltán. Mű-helyek 8. Bp., 2009, Gondolat, 323 p. Kiadói papírkötés.
Biederlack József: A társadalmi kérdés mibenléte és megoldása. Az ötödik kiadás után németből magyarra fordítva kiadja Dr. Kiss János egyetemi tanár. Szeged, 1903, Dr. Kiss János. 288 p. Kiadói egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott gerinccel, foltos borítóval, ceruzás jelölésekkel, néhány lap széle kissé foltos.
Marx, [Karl] Károly: Osztályharcok Franciaországban 1848-tól 1850-ig. Friedrich Engels bevezetésével és August Bebel előszavával. Fordította Bresztovszky Ede. Budapest, 1924. A Népszava-könyvkereskedés kiadása ("Világosság" Könyvnyomda Rt.) 152 p. Első magyar kiadás. Az 1848. évi párizsi forradalmakat a helyszínen átélő Karl Marx társadalomelméleti írása az osztályellentétek elmélete alapján kísérli meg értelmezni a forradalom okait, tendenciáit és végkifejletét. A mű eredeti nyelven "Die Klassenkämpfe in Frankreich 1848 bis 1850" címen jelent meg (London, 1850), fordításunk a mű második kiadása alapján készült, melyhez Friedrich Engels és August Bebel írtak előszót. Néhány oldalon aláhúzások. Fűzve, színes, keretdíszes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
Bene Lajos: A magyar falu társadalma. Steinecker Ferenc előszavával. "A Falu Könyvtára 11. sz. Bp., 1925., "Falu" Országos Földmíves Szövetség, XII+144 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, bélyegzéssel, hiányzó elülső szennylappal.
Pauler Ákos: Metafizika A szerző kézirati hagyatékából sajtó alá rendezte és előszóval ellátta Dékány István. /Az Akadémia filozófiai könyvtára 10./ Budapest, 1938. MTA (Sárkány Ny.) X, 153 p Korabeli félvászon kötésben