Books: Social sciences

Number of items: 128

Immanuel Kant: Az ítélőerő kritikája. Ford.: Papp Zoltán. Sapientia Humana. Immanuel Kant művei. Bp., 2003., Osiris - Gond-Cura Alapítvány. 2., javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24077.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Imre Samu: Felsőőri tájszótár. Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
24078.

Available for bidding
3 400 HUF
9,21
10,63
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Viski, Károly: Volksbrauch der Ungarn. Mit 32 Tafeln. (Übersetzung aus dem Ungarischen von Albert Hetényi-Heidelberg.) Bp., 1932., Verlag Georg Vajna &amp; Co., (Druck der Athenaeum AG.), 200 + [2] p. Egyetlen kiadás. Népszerűsítő tanulmánykötet a magyarországi népszokásokról, oldalszámozáson belül 32 egész oldalas fényképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
24079.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Max Weber: A politika mint hivatás. Medvetánc Füzetek. Bp.,1989.,ELTE - Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. + Csizmadia Ervin: Politikatudomány és politikai elemzés. Bp., 2008, Századvég. Kiadói kartonált papírkötés.
24080.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Boétie, Etienne de la: Az önkéntes szolgaságról. A zsarnok ellen. 1990, Helikon Stúdió. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24081.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Dr. Agárdi Tamás - Dr. Szidnai László: A grafológia kézikönyve. Bp., 1998, Grafológiai Intézet. Ajándékozási sorokkal. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24082.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Jost Hermand: Der alte Traum vom neuen Reich. Völkische Utopien und Nationalsozialismus. Frankfurt, 1988, Athenäum. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
24083.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Ujváry Zoltán: Népszokások és színjátékok - Jegyzet - II. rész. Folklór és etnográfia 5. Debrecen, 1981. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24084.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Schopenhauer, [Arthur]:  Tanulmányok. Második sorozat. Fordította Schmidt József. Budapest, 1924. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 242 + [2] p. Schmidt József kétkötetes Schopenhauer-fordítása a német filozófus "Parerga und Paralipomena" című művéből válogatja kisebb-nagyobb tanulmányait. Bár az egyes tanulmányok nem tartoznak a schopenhaueri életmű középponti darabjai közé, a rendszerező mélységet itt a szerző szórakoztatóan epés megjegyzései pótolják: ebben a szellemben írja meg Schopenhauer a maga sajátos gondolatait a Kant utáni egyetemi filozófiaoktatás buktatóiról, illetve a nyelvújítók és stiliszták szépelgéseiről. Kötetünk tartalma: Az egyetemi filozófia -- A látszólagos szándékosság az egyén sorsában -- Igaz mivoltunk elpusztíthatatlansága -- Íróskodás és stílus. Az eredeti nyelven 1851-ben megjelent Schopenauer-műből, a "Parerga és paralipomená"-ból Benedek Marcell már bemutatott egy bővebb válogatást (Budapest, 1910, Lampel), új fordítású kiadásunk más elvek szerint válogat a műből. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
24085.

Schopenhauer, [Arthur]: Tanulmányok. Második sorozat. Fordította Schmidt József.
Budapest, 1924. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 242 + [2] p.
Schmidt József kétkötetes Schopenhauer-fordítása a német filozófus "Parerga und Paralipomena" című művéből válogatja kisebb-nagyobb tanulmányait. Bár az egyes tanulmányok nem tartoznak a schopenhaueri életmű középponti darabjai közé, a rendszerező mélységet itt a szerző szórakoztatóan epés megjegyzései pótolják: ebben a szellemben írja meg Schopenhauer a maga sajátos gondolatait a Kant utáni egyetemi filozófiaoktatás buktatóiról, illetve a nyelvújítók és stiliszták szépelgéseiről.
Kötetünk tartalma: Az egyetemi filozófia -- A látszólagos szándékosság az egyén sorsában -- Igaz mivoltunk elpusztíthatatlansága -- Íróskodás és stílus.
Az eredeti nyelven 1851-ben megjelent Schopenauer-műből, a "Parerga és paralipomená"-ból Benedek Marcell már bemutatott egy bővebb válogatást (Budapest, 1910, Lampel), új fordítású kiadásunk más elvek szerint válogat a műből.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
24086.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
24087.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Varsányi István 2 műve: Lengyel-magyar zsebszótár. Bp., 1967, Terra. Kiadói egészvászon-kötés.; Lengyel társalgási zsebkönyv. Bp., 1969, Tankönyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.;
24088.

Varsányi István 2 műve:
Lengyel-magyar zsebszótár. Bp., 1967, Terra. Kiadói egészvászon-kötés.;
Lengyel társalgási zsebkönyv. Bp., 1969, Tankönyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.;

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF