Max Weber: A politika mint hivatás. Medvetánc Füzetek. Bp.,1989.,ELTE - Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. + Csizmadia Ervin: Politikatudomány és politikai elemzés. Bp., 2008, Századvég. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Agárdi Tamás - Dr. Szidnai László: A grafológia kézikönyve. Bp., 1998, Grafológiai Intézet. Ajándékozási sorokkal. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Schopenhauer, [Arthur]: Tanulmányok. Második sorozat. Fordította Schmidt József. Budapest, 1924. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 242 + [2] p. Schmidt József kétkötetes Schopenhauer-fordítása a német filozófus "Parerga und Paralipomena" című művéből válogatja kisebb-nagyobb tanulmányait. Bár az egyes tanulmányok nem tartoznak a schopenhaueri életmű középponti darabjai közé, a rendszerező mélységet itt a szerző szórakoztatóan epés megjegyzései pótolják: ebben a szellemben írja meg Schopenhauer a maga sajátos gondolatait a Kant utáni egyetemi filozófiaoktatás buktatóiról, illetve a nyelvújítók és stiliszták szépelgéseiről. Kötetünk tartalma: Az egyetemi filozófia -- A látszólagos szándékosság az egyén sorsában -- Igaz mivoltunk elpusztíthatatlansága -- Íróskodás és stílus. Az eredeti nyelven 1851-ben megjelent Schopenauer-műből, a "Parerga és paralipomená"-ból Benedek Marcell már bemutatott egy bővebb válogatást (Budapest, 1910, Lampel), új fordítású kiadásunk más elvek szerint válogat a műből. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
Hans Holm Bielfeldt: Altslawische Grammatik. Einführung in die slawischen Sprachen. Halle, 1961, Max Niemeyer. 297 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, néhány kevés lapon ceruzás jegyzetekkel.
Leskien, A.: Handbuch der altbulgarischen (altkirchenslavischen) Sprache. Grammatik - Texte - Glossar. Heidelberg, 1955, Carl Winter Universitätsverlag. 354 p. 7. javított és új irodalomjegyzékkel ellátott kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel és kötéssel, intézményi bélyegzőkkel.