Books: Social sciences

Number of items: 128

Lévy-Bruhl, L[ucien]: Die Philosophie August Comte's. Übersetzt von Heinrich Molenaar. [Lipcse] Leipzig, 1902. Verlag der Dürr'schen Buchhandlung (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). [4] + 286 + [2] p. Első német kiadás. Lucien Lévy-Bruhl (1857-1939) francia filozófus, szociológus. Pályájának elején főként német filozófusokkal foglalkozott, érdeklődése a századfordulón fordult a tudomány- és morálfilozófia felé. Ennek jegyében írta meg összefoglalóját August Comte filozófiai munkásságáról, mely eredeti nyelven először 1900-ban jelent meg. Az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), felül aranyozott festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró, halvány foltossággal. Részben felvágatlan, jó példány.
24065.

Lévy-Bruhl, L[ucien]: Die Philosophie August Comte's. Übersetzt von Heinrich Molenaar.
[Lipcse] Leipzig, 1902. Verlag der Dürr'schen Buchhandlung (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). [4] + 286 + [2] p. Első német kiadás.
Lucien Lévy-Bruhl (1857-1939) francia filozófus, szociológus. Pályájának elején főként német filozófusokkal foglalkozott, érdeklődése a századfordulón fordult a tudomány- és morálfilozófia felé. Ennek jegyében írta meg összefoglalóját August Comte filozófiai munkásságáról, mely eredeti nyelven először 1900-ban jelent meg.
Az első előzéken könyvkötői bélyegzés.
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), felül aranyozott festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró, halvány foltossággal. Részben felvágatlan, jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Kordás Ferenc: Brazíliai portugál nyelvkönyv magántanulók és tanfolyamok számára. Lingua Nyelvkönyvek. Bp.,[1947.],Lingua,(Független-ny.), 99 p. Kiadói papírkötés.
24066.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Karoline Erika Zeintlinger: A pszichodráma-terápia tételeinek elemzése, pontosítása és újrafogalmazása J. L. Moreno után. Bp., 1991, Caritas Hungarica / Híd Családsegítő Központ / Magyar Pszichiátriai Társaság Pszichohygiénés Egyesülete / Nemzeti Egészségvédelmi Intézet. 197 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel.
24067.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Ian Stewart - Vann Joines: A TA-MA. Bevezetés a korszerű tranzakcióanalízisbe. Bp., 1994, Xénia. Kiadói papírkötés, egy-két bejelöléssel, két kijáró lappal, kopott borítóval.
24068.

Available for bidding
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Hegel, G. W. F.: Előadások a művészet filozófiájáról. Mesteriskola. Ford.: Zoltai Dénes. Bp., 2004, Atlantisz, 373+11 p. Kiadói kartonált papírkötés.
24069.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Grant, Toni Dr.: A nőies nő avagy hogyan bánjunk a férfiakkal. 1990, Primo. Ajándékozási sorokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
24070.

Available for bidding
4 400 HUF
11,92
13,75
Minimum bid:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
Martin Heidegger: Mi a metafizika? Bp., 1945, Egyetemi Nyomda, 23+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, a borító felső sarkain kis hiányokkal.
24071.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
24072.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Stolz, Friedrich - Schmalz, Joseph Hermann: Lateinische Grammatik. Laut- und Formenlehre, Syntax und Stilitik. Mit einem Angang über Lateinische Lexikographise von Ferdinand Heerdegen. München, 1910. C. H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung. 779 + [5] p. A müncheni klasszika-filológusok által összeállított rendszeres latin leíró nyelvtan a hangtantól a mondattanig tekinti át a klasszikus latin nyelvészet szintjeit. A kötet végi stilisztikai fejezet részlegesen érint szövegtani kérdéseket is. Példányunk a munka negyedik kiadásából származik, az első kiadás az 1890-es években jelent meg. Példányunkból a címlap előtti levél hiányzik. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24073.

Stolz, Friedrich - Schmalz, Joseph Hermann: Lateinische Grammatik. Laut- und Formenlehre, Syntax und Stilitik. Mit einem Angang über Lateinische Lexikographise von Ferdinand Heerdegen.
München, 1910. C. H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung. 779 + [5] p.
A müncheni klasszika-filológusok által összeállított rendszeres latin leíró nyelvtan a hangtantól a mondattanig tekinti át a klasszikus latin nyelvészet szintjeit. A kötet végi stilisztikai fejezet részlegesen érint szövegtani kérdéseket is. Példányunk a munka negyedik kiadásából származik, az első kiadás az 1890-es években jelent meg.
Példányunkból a címlap előtti levél hiányzik.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Az ifjú Werther keservei. Fordította Bajza Jenő. Pest, 1864. Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast ny.) [4] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás. Goethe nevezetes szentimentális levélregénye eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A kisvárosi társadalom szorítását és a viszonzatlan szerelem reménytelenségét tematizáló regény médiatörténeti eseménynek számított a korban, utánzói, paródiái születtek, sőt bizonyos mértékig divatot is teremtett. Teljes magyar kiadásai 1833-tól ismeretesek. Példányunk Bajza József fiának, a fiatalon elhunyt Bajza Jenőnek (1840-1863) fordítása. Változatának érdekessége, hogy Bajza Jenő az első levél előtti kiadói előszót elhagyja, ami a keretes szerkezetű levélregény értelmezéséhez új szempontokat adhat. A törzsszöveg előtt német nyelvű olvasói jegyzet. Néhány oldalon foltosság, az előzékeken javítások, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott korabeli egészvászon kötésben (Méhner Vilmos, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel.
24074.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifjú Werther keservei. Fordította Bajza Jenő.
Pest, 1864. Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast ny.) [4] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Goethe nevezetes szentimentális levélregénye eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A kisvárosi társadalom szorítását és a viszonzatlan szerelem reménytelenségét tematizáló regény médiatörténeti eseménynek számított a korban, utánzói, paródiái születtek, sőt bizonyos mértékig divatot is teremtett. Teljes magyar kiadásai 1833-tól ismeretesek. Példányunk Bajza József fiának, a fiatalon elhunyt Bajza Jenőnek (1840-1863) fordítása. Változatának érdekessége, hogy Bajza Jenő az első levél előtti kiadói előszót elhagyja, ami a keretes szerkezetű levélregény értelmezéséhez új szempontokat adhat.
A törzsszöveg előtt német nyelvű olvasói jegyzet. Néhány oldalon foltosság, az előzékeken javítások, az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott korabeli egészvászon kötésben (Méhner Vilmos, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
K. Kovács László: A kolozsvári hóstátiak temetkezése. Kolozsvár, 1944, Erdélyi Tudományos Intézet (Minerva-ny.), 424 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben kissé fakó borítóval, kissé foltos gerinccel, egyébként jó állapotban.
24075.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Immanuel Kant: Prekritikai írások 1754-1781. Összeáll. és a szerk. jegyzeteket írta: Ábrahám Zoltán. Sapientia Humana. Immanuel Kant művei. Bp., 2003., Osiris - Gond-Cura Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24076.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF