Books: Social sciences

Number of items: 128

Stapelfeldt, Gerhard: Zur deutschen Ideologie. 2005, LIT. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24041.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Sen, Amartya: A fejlődés mint szabadság. Bp., 2003, Európa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24042.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Klages, Ludwig:  Von Wesen des Bewusstseins. Aus einer Lebeswissenschaftlichen Vorlesung. [Lipcse] Leipzig, 1926. Johann Ambrosius Barth (Druck von C. Grumbach). VIII + 93 + [3] p. Ludwig Klages (1872-1956) német filozófus, pszichológus és grafológus. Rövid filozófiai dolgozata a tudat természetéről vizsgálódik. A munka első kiadása 1921-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Feliratozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
24043.

Klages, Ludwig: Von Wesen des Bewusstseins. Aus einer Lebeswissenschaftlichen Vorlesung.
[Lipcse] Leipzig, 1926. Johann Ambrosius Barth (Druck von C. Grumbach). VIII + 93 + [3] p.
Ludwig Klages (1872-1956) német filozófus, pszichológus és grafológus. Rövid filozófiai dolgozata a tudat természetéről vizsgálódik. A munka első kiadása 1921-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
Feliratozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Merkel-Egle-Henkes-Ostheim-Petring: Die Reformfähigkeit der Sozialdemokrati. Herausforderungen und Bilanz der Regierungspolitik in Westeuropa. Berlin, 2006, VS Verlag Sozialwissenscahften. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
24044.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
König, Oliver: Nacktheit. Soziale Normierung und Moral. 1990, Westdeutscher Verlag. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24045.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kollányi Ferenc (szerk.): Magyar Könyvszemle. A Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtárának közlönye. + Tartalomjegyzék. Bp., 1902, MNM Könyvtára. Papírkötésben, kopottas állapotban.
24046.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Vermes Emese-Gyöngyvér: Ma leszek először házadban vendég. Felnőttévállás a barcasági csángóknál. Barcasági Könyvek 1. DEDIKÁLT! Bp., 2005. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24047.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Ballagi Mór: Uj teljes német és magyar szótár. Német-magyar rész. + Uj teljes magyar és német szótár. Magyar-német rész. Bp., [1881]-1890, Franklin-Társulat, VII+[1]+1099+[1] p.; IX+[3]+1089+[3] p. Félbőr-kötésben, az egyik kötet kopott gerinccel.
24048.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Árnason - Wittrock: Nordic Paths to Modernity. New York / Oxford, 2012, Berghahn Books. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24049.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Janet, Paul: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. köt. Ford.: Lőrincz Béla, Angyal Dávid. Bp., 1891-1892, MTA, VI+[2]+608 p.; [4]+543+[1] p.; [4]+567+[1] p. Első magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a II. kötet erősebben ázott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
24050.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Veress Ignác (szerk.): Latin kézi szótár. I-II. köt. [Egy kötetben.] I. Latin-magyar rész. II. Magyar-latin rész. Bp., [1887]-1888, Lampel R., V+[1]+301+[3] p.; [4]+283+[1] p. Második, javított kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, sérült gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, az első 3 lap kijár.
24051.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
4 db - Eribon, Didier: Gesellschaft als Urteil. + Jones, Steven G.: CyberSociety. + The Future of 100 Perspectives Political Science. + Dahl, Robert A.: Dilemmas of Pluralist Democracy. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24052.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF