Books: Social sciences

Number of items: 128

Goudsblom, Joohan: Sociology in the Balance. Oxford, 1977, Basil Blackwell. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24053.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Predrag Matvejevic: A Földközi-tenger. Tájak, népek, kultúrák. Mediterrán breviárium. Claudio Magris bevezetőjével. Ford.: Vujicsics Marietta és Misley Pál. Bp., 2006, Corvina, 203+1 p. Kiadói papírkötés.
24054.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Mátéfy Györkné - Schumayer Izolda (összeáll.): Bibliográfia a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola oktatóinak és kutatóinak munkásságából (1975-1981). Bp., 1983. Készült 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24055.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Escher Judit (összeáll.): Bibliográfia a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola oktatóinak és kutatóinak munkásságából (1982-1986). Bp., 1988. Készült 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24056.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Holub M. és Köpesdy S.: Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: - - és - -. Bp., 1895, Lauffer Vilmos, 4+623 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, borítóval, sérült gerinccel, laza, kissé sérült fűzéssel.
24057.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Az öngyilkosságok alakulása és jellemzői. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1985. Papírkötésben, jó állapotban.
24058.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Lévay István - Vida Aladár: Görög-magyar szótár. Főgymnáziumok használatára. Hozzákötve: Magyar-görög szótár. Főgymnáziumok használatára. Bp., 1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+240;+2+188 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal.
24059.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kúnos Ignác: Török nyelvkönyv. II. rész: Beszélgetések, kereskedelem, ipar, török írás. Bp., 1916, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel.
24060.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
24061.

Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Schopenhauer, Arthur:  Die Welt als Wille und Vorstellung. Band I-II. [Teljes mű, egybekötve.] [Lipcse] Leipzig, 1905. Insel-Verlag (Druck von Poeschel & Trepte). 1462 + [2] p. + 2 t. (kihajtható). Kötetünk a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó ?Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe?-sorozatban jelent meg. Tételünk Arthur Schopenhauer (1788-1860) 1819-ben kiadott művének, az életmű fő művének bibliofil kiadása. A nyugati filozófiai hagyományt a buddhista filozófiával először ötvöző, rendszerezett filozófiai munka a Kant utáni ismeretelmélet, ontológia, esztétika és etika területein radikális újdonságokkal szolgált; befolyása főként a szerző halála után, a XIX. század második felétől növekedett meg. Bibliofil kötetünk kalligrafikus belső címlapjait Eric Gill grafikusművész rajzolta. Kolofon: ?Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Poeschel & Trepte in Leipzig. Eric Gill zeichnete die Titel?. A teljes munka magyarul jelentős késéssel, 1991-ben jelent meg, ?A világ mint akarat és képzet? címmel. Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
24062.

Schopenhauer, Arthur: Die Welt als Wille und Vorstellung. Band I-II. [Teljes mű, egybekötve.]
[Lipcse] Leipzig, 1905. Insel-Verlag (Druck von Poeschel & Trepte). 1462 + [2] p. + 2 t. (kihajtható).
Kötetünk a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó ?Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe?-sorozatban jelent meg. Tételünk Arthur Schopenhauer (1788-1860) 1819-ben kiadott művének, az életmű fő művének bibliofil kiadása. A nyugati filozófiai hagyományt a buddhista filozófiával először ötvöző, rendszerezett filozófiai munka a Kant utáni ismeretelmélet, ontológia, esztétika és etika területein radikális újdonságokkal szolgált; befolyása főként a szerző halála után, a XIX. század második felétől növekedett meg. Bibliofil kötetünk kalligrafikus belső címlapjait Eric Gill grafikusművész rajzolta.
Kolofon: ?Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Poeschel & Trepte in Leipzig. Eric Gill zeichnete die Titel?.
A teljes munka magyarul jelentős késéssel, 1991-ben jelent meg, ?A világ mint akarat és képzet? címmel.
Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Ziegler, Leopold:  Das Wesen der Kultur. [Lipcse] Leipzig, 1903. Eugen Diederichs Verlag. [6] + 190 + [2] p. Első kiadás. Leopold Ziegler (1881-1958) német filozófus korai, heidelbergi egyetemi évei alatt írt dolgozata a kultúra válságba jutása mögött munkáló mélyebb folyamatokat elemzi. A képzőművész körökben forgolódó szerző kötetét személyes jó barátja, Emil Rudolf Weiss grafikus tervezte, szecessziós könyvdíszeit is ő rajzolta. Kötetünk a lipcsei bibliofil kiadónál, az Eugen Diederichs Verlagnál jelent meg. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
24063.

Ziegler, Leopold: Das Wesen der Kultur.
[Lipcse] Leipzig, 1903. Eugen Diederichs Verlag. [6] + 190 + [2] p. Első kiadás.
Leopold Ziegler (1881-1958) német filozófus korai, heidelbergi egyetemi évei alatt írt dolgozata a kultúra válságba jutása mögött munkáló mélyebb folyamatokat elemzi. A képzőművész körökben forgolódó szerző kötetét személyes jó barátja, Emil Rudolf Weiss grafikus tervezte, szecessziós könyvdíszeit is ő rajzolta. Kötetünk a lipcsei bibliofil kiadónál, az Eugen Diederichs Verlagnál jelent meg.
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés.
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Budavári Ágota: Sportpszichológia. Bp., 2007, Medicina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24064.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF