Szilágyi Ferenc: Csokonai dunántúli tájszógyűjtése. Egy fejezet irodalmi nyelvi szókincsünk történetéből. Nyelvtudományi Értekezések 82. sz. Bp., 1974., Akadémiai Kiadó, 237+3 p. Kiadói papírkötés.
Paul Brunton: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself.) Ford.: Gál Andor. Bp., [1942], Rózsavölgyi és Társa, 296 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, a gerincen kis sérülésekkel.
Lenin, [Vlagyimir Iljics]: Állam és forradalom. A marxizmus tanítása az államról és a proletariátus feladatairól a forradalomban. [Budapest, 1945]. "Szikra" Könyvkiadó (Szabadság Pécsi Nyomda Kft.) 126 p. Vlagyimir Iljics Lenin (1870-1924) bolsevik forradalmár, ideológus, politikus társadalom- és forradalomelméleti értekezése 1917-ben keletkezett, az 1917-es februári orosz forradalom, illetve a szovjetrendszert megalapító októberi bolsevik puccs között. Értekezésében a háborúba keveredett kapitalista államot, mint az imperializmus szörnyetegét mutatja be, mely szétzúzatásra ítéltetett, hiszen elsődleges feladata az osztályharcot folytató munkásosztály ellehetetlenítése és nyomorban tartása. Az értekezés az 1848-as és 1870-es párizsi forradalmak marxi és engelsi kommentárjaiból indul ki, számos szenvedélyes hangú kirohanást intéz az imperialista típusúnak nevezett kapitalista állam ellen, megjövendöli annak elhalálozását, illetve a kommunizmus eljövetelének fázisokra bontott folyamatát. A szöveg az 1905-ös és 1917-es orosz forradalmak tanulságait is elemezni próbálja, ám a kézirat a Leninre, mint a bolsevik hatalomátvétel vezetőjére váró feladatok miatt megszakad; e tényre a mű utószava utal is. A nagyívű értekezés első magyar kiadása Rudas László fordításában jelent meg magyarul, 1919-ben, a második edíciót a világháború idején adják ki Moszkvában (1943), illetve Kolozsváron (1945). Példányunk a kolozsvári kiadást csekély lemaradással követő budapesti kiadásból való. Számos oldalon kiemelések, aláhúzások, néhány oldalon ismeretlen szerzőtől származó széljegyzetek. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Röpke, Wilhelm: A harmadik út. (Korunk társadalmi válsága.) [Bp., 1943], Aurora, 272 p. Első magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
Ertugrul Özkan - Ildiko Özkan: Macarca cep sözlügü. Magyar zsebszótár. Macarca-Türkce, Türkce-Macarca. 1994, Fono Sözlük Dizisi. Török és magyar nyelven. Kiadói nyl-kötés, kissé foltos borítóval.