Books: Social sciences

Number of items: 128

Szilágyi Ferenc: Csokonai dunántúli tájszógyűjtése. Egy fejezet irodalmi nyelvi szókincsünk történetéből. Nyelvtudományi Értekezések 82. sz. Bp., 1974., Akadémiai Kiadó, 237+3 p. Kiadói papírkötés.
24113.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Vekerdi László-Herczeg János: A véges végtelen Typotex Kiadó, 1996 Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány
24114.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Arnold J. Toynbee: Válogatott Tanulmányok. Bp., 1971 Gondolat kiadó, Karonált papírkötés beleragasztott műanyag borítóban, volt könyvtári példány.
24115.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Immanuel Wallerstein: A modern világgazdasági rendszer kialakulása. Gondolat Kiadó, 1983, Kiadói egészvászon-kötés.
24116.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Klein Sándor - Klein Balázs: A szervezet lelke. [Bp.],2020,Edge 2000 Kft. Kiadói kartonált papírkötés
24117.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Mészáros József - Szakadát István: Magyarország Politikai Atlasza 1998. Bp., 1999, Osiris Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
24118.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Paul Brunton: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself.) Ford.: Gál Andor. Bp., [1942], Rózsavölgyi és Társa, 296 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, a gerincen kis sérülésekkel.
24119.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Adorján János: A magyar kenyérkérdés. Első könyv. Bp., 1939, Mérnökök Nyomdája. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
24120.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Sors és szabadság - Az emberi autonómia problémája az antik filozófiában a Kr. utáni II. századig. Kairosz Kiadó, 2006. Kiadói papírkötés
24121.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Lenin, [Vlagyimir Iljics]:  Állam és forradalom. A marxizmus tanítása az államról és a proletariátus feladatairól a forradalomban. [Budapest, 1945]. "Szikra" Könyvkiadó (Szabadság Pécsi Nyomda Kft.) 126 p. Vlagyimir Iljics Lenin (1870-1924) bolsevik forradalmár, ideológus, politikus társadalom- és forradalomelméleti értekezése 1917-ben keletkezett, az 1917-es februári orosz forradalom, illetve a szovjetrendszert megalapító októberi bolsevik puccs között. Értekezésében a háborúba keveredett kapitalista államot, mint az imperializmus szörnyetegét mutatja be, mely szétzúzatásra ítéltetett, hiszen elsődleges feladata az osztályharcot folytató munkásosztály ellehetetlenítése és nyomorban tartása. Az értekezés az 1848-as és 1870-es párizsi forradalmak marxi és engelsi kommentárjaiból indul ki, számos szenvedélyes hangú kirohanást intéz az imperialista típusúnak nevezett kapitalista állam ellen, megjövendöli annak elhalálozását, illetve a kommunizmus eljövetelének fázisokra bontott folyamatát. A szöveg az 1905-ös és 1917-es orosz forradalmak tanulságait is elemezni próbálja, ám a kézirat a Leninre, mint a bolsevik hatalomátvétel vezetőjére váró feladatok miatt megszakad; e tényre a mű utószava utal is. A nagyívű értekezés első magyar kiadása Rudas László fordításában jelent meg magyarul, 1919-ben, a második edíciót a világháború idején adják ki Moszkvában (1943), illetve Kolozsváron (1945). Példányunk a kolozsvári kiadást csekély lemaradással követő budapesti kiadásból való. Számos oldalon kiemelések, aláhúzások, néhány oldalon ismeretlen szerzőtől származó széljegyzetek. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
24122.

Lenin, [Vlagyimir Iljics]: Állam és forradalom. A marxizmus tanítása az államról és a proletariátus feladatairól a forradalomban.
[Budapest, 1945]. "Szikra" Könyvkiadó (Szabadság Pécsi Nyomda Kft.) 126 p.
Vlagyimir Iljics Lenin (1870-1924) bolsevik forradalmár, ideológus, politikus társadalom- és forradalomelméleti értekezése 1917-ben keletkezett, az 1917-es februári orosz forradalom, illetve a szovjetrendszert megalapító októberi bolsevik puccs között. Értekezésében a háborúba keveredett kapitalista államot, mint az imperializmus szörnyetegét mutatja be, mely szétzúzatásra ítéltetett, hiszen elsődleges feladata az osztályharcot folytató munkásosztály ellehetetlenítése és nyomorban tartása. Az értekezés az 1848-as és 1870-es párizsi forradalmak marxi és engelsi kommentárjaiból indul ki, számos szenvedélyes hangú kirohanást intéz az imperialista típusúnak nevezett kapitalista állam ellen, megjövendöli annak elhalálozását, illetve a kommunizmus eljövetelének fázisokra bontott folyamatát. A szöveg az 1905-ös és 1917-es orosz forradalmak tanulságait is elemezni próbálja, ám a kézirat a Leninre, mint a bolsevik hatalomátvétel vezetőjére váró feladatok miatt megszakad; e tényre a mű utószava utal is. A nagyívű értekezés első magyar kiadása Rudas László fordításában jelent meg magyarul, 1919-ben, a második edíciót a világháború idején adják ki Moszkvában (1943), illetve Kolozsváron (1945). Példányunk a kolozsvári kiadást csekély lemaradással követő budapesti kiadásból való.
Számos oldalon kiemelések, aláhúzások, néhány oldalon ismeretlen szerzőtől származó széljegyzetek.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
24123.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Ertugrul Özkan - Ildiko Özkan: Macarca cep sözlügü. Magyar zsebszótár. Macarca-Türkce, Türkce-Macarca. 1994, Fono Sözlük Dizisi. Török és magyar nyelven. Kiadói nyl-kötés, kissé foltos borítóval.
24124.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF