Gyürki László: A körmendi szemorvos. Batthyány Boldog László. A szerző, Gyürki László (1932-2025) plébános, tanár, a teológia doktora által dedikált példány. Körmend, 2004, Szegények Orvosa Körmendért Alapítvány, 94 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Astronomisch-geodätische Arbeiten. Heft 7. Relative Schwere-Messungen in Bayern in den Jahren 1902-1907. 2. Reihe 1902 und 3. Reihe 1907. Veröffentlichung der Königl. Bayerischen Kommission für die Internationale Erdmessung. München, 1912, K. Bayer. Kommission für die Internationale Erdmessung, VII+(1)+59 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel.
Roscoe, [Henry Enfield] - Schorlemmer, [Carl]: Ausführliches Lehrbuch der Chemie. Zweiter Band. Die Metalle und Spectralanalyse. Braunschweig, 1879, Friedrich Vieweg und Sohn, XIII+(1)+866+(2) p.+ IV t. (ebből két kihajtható). Német nyelven. Korabeli egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, kissé sérült, kijáró elülső szennylappal, helyenként foltos lapokkal.
Ratkóczy Nándor: A lymphogranulomatosis kór- és gyógytana. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLV. köt. Bp., 1938, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 131+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, ex libris-szel.
Hajós Károly: A belsősecretiós betegségek. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXLIV. köt. Bp., 1935, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 402 p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, vetemedett elülső kötéstáblával, helyenként foltos lapokkal, a címlapon Borbényi Olivér (1936-2009) orvos, fül-orr-gégész névbejegyzésével.
Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások. IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CXXXVII., köt. Bp., 1934, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 445p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben
1894 Jelentés az 1894. szeptember hó 1-tő 9-ig Budapesten tartott VIII-ik nemzetközi közegészségi és demografiai congresszusról és annak tudományos munkálatairól. V. köt. Szerk.: Dr. Geróczy Zsigmond titkár. Bp., 1894, Pesti Könyvnyomda Rt., 2+543 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzésekkel.