Books: Hunting

Number of items: 19

23812.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Fekete Lajos: Népszerű erdészeti növénytan beszélgetésekben. I-III. füzetek. [Egybekötve.] I.: Spórás növények. II.: Mohok, edényes virágtalanok, tűlevelüek. III.: Magházas növények. Bp., 1901-1905, Országos Erdészeti Egyesület ("Pátria"-ny.), VI+[2]+85 p.+ XV (színes) t.; [6]+102 p.; [4]+IV+196 p.+ 20 p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, tulajdonosi bejegyzéssel.
23813.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Ákos László - Lakos György: Erdészélet Kemenesalján. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 104 p.+ 9 t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, kissé hullámos.
23814.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1932 Nimród Vadászújság. A vadászat, ebtenyésztés, halászat, céllövés, és fegyvertechnika szaklapja. A Nemzeti Vadászat Védegylet hivatalos lapja. Szerk.: Kittenberger Kálmán. XX. évf. 22-28, 30-36. sz., 1932. aug. 1. - dec. 20. Bp., 1932, Nimród Vadászújság, IV+339-350,355-366, 371-382, 387-398, 403-414, 419-430, 435-446,467-478, 483-494, 499-510, 515-526, 531-542,547-558, 563-578 p.
23815.

1932 Nimród Vadászújság. A vadászat, ebtenyésztés, halászat, céllövés, és fegyvertechnika szaklapja. A Nemzeti Vadászat Védegylet hivatalos lapja. Szerk.: Kittenberger Kálmán. XX. évf. 22-28, 30-36. sz., 1932. aug. 1. - dec. 20.
Bp., 1932, Nimród Vadászújság, IV+339-350,355-366, 371-382, 387-398, 403-414, 419-430, 435-446,467-478, 483-494, 499-510, 515-526, 531-542,547-558, 563-578 p.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23816.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947., Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 (egy színes, 64 kétoldalas) t. Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
23817.

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947., Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 (egy színes, 64 kétoldalas) t. Egyetlen kiadás.
A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Jurán Vidor: Vadászkrónika. Egy öreg vadász naplójából. A szerző, Jurán Vidor (1879-1963) vadász, író, szerkesztő által dedikált példány! Pozsony, 1960, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó, 174+[2] p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
23818.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Hungary is the Meeting Point. Ungarn Expo 2000. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23819.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1981, Móra. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + Fekete István: Vuk. Állatregény. (Balogh Péter rajzaival.) Bp., 1975., Móra, (Athenaeum-ny.), 87+1 p. Harmad kiadás. Fekete István regénye ihlette Dargay Attila 1980-1981-ben rendezett egész estés rajzfilmjét, az 1980-as évek egyik legnagyobb hazai filmsikerét. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
23820.

Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1981, Móra. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + Fekete István: Vuk. Állatregény. (Balogh Péter rajzaival.) Bp., 1975., Móra, (Athenaeum-ny.), 87+1 p. Harmad kiadás.
Fekete István regénye ihlette Dargay Attila 1980-1981-ben rendezett egész estés rajzfilmjét, az 1980-as évek egyik legnagyobb hazai filmsikerét. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Vegyes könyvtétel, 3 db:  Molnár Gábor: Pálmakunyhó az őserdőben. Világjárók 33. Bp., 1966, Gondolat. 1. kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kopott papír védőborítóban.;  Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1973, Móra. 4. kiadás. Kiadói papírkötés.;  Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1976, Móra. 5. kiadás. Kiadói papírkötés.;
23821.

Vegyes könyvtétel, 3 db:
Molnár Gábor: Pálmakunyhó az őserdőben. Világjárók 33. Bp., 1966, Gondolat. 1. kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kopott papír védőborítóban.;
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1973, Móra. 4. kiadás. Kiadói papírkötés.;
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1976, Móra. 5. kiadás. Kiadói papírkötés.;

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Csathó Kálmán: Tavasztól tavaszig. Egy író vadászemlékei. Bp., 1964, Szépirodalmi. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23822.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
K. Hájek: Weidmannsheil! Hanau,én,Werner Dausien. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
23823.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF