Books: Judaica

Number of items: 36

ca 1920-1930 Mult és Jövő. 6 évfolyama bekötve. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés, jó állapotban
23951.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
36 000 HUF
97,56
112,50
Minimum bid:
36 000 HUF
36 000 42 000 50 000
Németh László - Paksy Zoltán: Együttélés és kirekesztés. Zsidók Zala megye társadalmában 1919-1945. A szerzők által ALÁÍRT ajándékkártyával!  Zalai gyűjtemény 58. Zalaegerszeg, 2004., Zala Megyei Levéltár, 602+8 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.
23955.

Németh László - Paksy Zoltán: Együttélés és kirekesztés. Zsidók Zala megye társadalmában 1919-1945. A szerzők által ALÁÍRT ajándékkártyával!
Zalai gyűjtemény 58. Zalaegerszeg, 2004., Zala Megyei Levéltár, 602+8 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
A zsidók története. A bibliai korszak befejezéséről a legujabb kori különös tekintettel a zsidók történetére Magyarországon, irodalmi szemelvényekkel. Dr. Kayserling M. "Handbuch der Israelitischen Geschichte" czímű könyve stb. alapvető mű nyomán. A középiskolák felsőbb osztálya, tanítóképző-intézetek és a család számára. Szerk.: Csukási Fülöp és Schön József. Bp., 1886, Franklin, X+2+308 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
23956.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Néző István: A kisvárdai zsidóság története. - - tanulmánya. Szerk.: Marik Sándor. A szerkesztő, Marik Sándor által DEDIKÁLT példány. Nyíregyháza, 1998., Ardlea, 157+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
23957.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Haraszti György (szerk.): Zsidó síremlékek Budapesten. Bp., 2004, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Kiadói kartonált kötés, kötéstáblák sarka sérült, egyébként jó állapotban.
23958.

Available for bidding
4 400 HUF
11,92
13,75
Minimum bid:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
23959.

Available for bidding
4 400 HUF
11,92
13,75
Minimum bid:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
23960.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Magyar zsidó lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. Bp., 1929, Zsidó Lexikon (Pallas-ny.), 8 sztl. lev.+ 1028 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szép állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel
23961.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23962.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[WW Bogár katalógus] Stauber, Axel: Der Käfer Katalog. Alle Käfer ab 1947.  Staufenberg, 2000. Heussner &amp; Stauber, 278p.
23963.

[WW Bogár katalógus] Stauber, Axel: Der Käfer Katalog. Alle Käfer ab 1947. Staufenberg, 2000. Heussner & Stauber, 278p.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Orbánné Szegő Ágnes: Egri zsidó polgárok. Bp., 2005., VPP. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
23964.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23965.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events