ca 1920-1930 Mult és Jövő. 6 évfolyama bekötve. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés, jó állapotban
Németh László - Paksy Zoltán: Együttélés és kirekesztés. Zsidók Zala megye társadalmában 1919-1945. A szerzők által ALÁÍRT ajándékkártyával! Zalai gyűjtemény 58. Zalaegerszeg, 2004., Zala Megyei Levéltár, 602+8 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.
A zsidók története. A bibliai korszak befejezéséről a legujabb kori különös tekintettel a zsidók történetére Magyarországon, irodalmi szemelvényekkel. Dr. Kayserling M. "Handbuch der Israelitischen Geschichte" czímű könyve stb. alapvető mű nyomán. A középiskolák felsőbb osztálya, tanítóképző-intézetek és a család számára. Szerk.: Csukási Fülöp és Schön József. Bp., 1886, Franklin, X+2+308 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
Néző István: A kisvárdai zsidóság története. - - tanulmánya. Szerk.: Marik Sándor. A szerkesztő, Marik Sándor által DEDIKÁLT példány. Nyíregyháza, 1998., Ardlea, 157+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Haraszti György (szerk.): Zsidó síremlékek Budapesten. Bp., 2004, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Kiadói kartonált kötés, kötéstáblák sarka sérült, egyébként jó állapotban.
Szentírás. Mózes öt könyve és haftárák. I-V. kötet. Héber szöveg, magyar fordítás és kommentár. Szerk.: Dr. Hertz J. H. Bp.,1984, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötések.
Magyar zsidó lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. Bp., 1929, Zsidó Lexikon (Pallas-ny.), 8 sztl. lev.+ 1028 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szép állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel