Books: History

Number of items: 346

Bencsik Gábor: Cigányokról. A szerző, Bencsik Gábor (1954- ) újságíró, agrármérnök, történész, könyvkiadó által dedikált példány! Bp., 2008, Magyar Mercurius, 180 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22536.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
22537.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Északi-osztják medveénekek. Adalékok az obi-ugor népek medvekultuszához. Saját gyűjtése és Reguly Antal hagyományai alapján feldolgozta Pápay József. Pápay József nyelvészeti hagyatékából sajtó alá rendezte Fazekas Jenő. Budapest, 1934. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. LII + 142 p. A nyelvrokonaink medvekultuszáról írt néprajzi-nyelvészeti tanulmány és a magyar fordítással kísért osztják medveénekek közlése előtt Pápay József (1873-1931) finnugrista, néprajzkutató nyelvészeti munkásságának bibliográfiája. (A Debreceni Tisza István Tudományos Társaság I. Osztályának kiadványai. V. kötet, 9. füzet.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban
22538.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Zsilinszky Mihály: Magyar hölgyek. Történelmi élet- és jellemrajzok. Pesten, 1871. Heckenast Gusztáv. 223 l. Korabeli félvászon kötésben
22539.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
22540.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
22541.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
László Gyula: A tépei lelet. Kiegészítő adatok Supka Géza, Arch. Ért. 1913. 395-408. l. leletközléséhez. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által DEDIKÁLT példány![Bp., 1940., MTA],77-90 p. +3 t. Különlenyomat az Archaeológiai Értesítő 1940. III/1. számából. Kiadói papírkötés.
22542.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der freiherrlichen Häuser 1878. Gotha, 1878, Justus Perthes. Kiadói díszes, aranyozott vászon kötés, 1067p.
22543.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
A BBC History magazin 12db lapszáma a 2012-2017 közötti időszakból + a Múlt-kor Történelmi Magazin 2014. nyári száma + a Rubicon 2020/10. lapszám
22544.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Botos László: Út a trianoni békeparancshoz. 2001, Magna Lingua. Kiadói egészvászon-kötés.
22545.

Available for bidding
3 400 HUF
9,21
10,63
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Széchenyi Istvánnal kapcsolatos, tétel, 3 db:   Vass Sándor, vitéz: A legnagyobb magyar. Gróf Széchenyi István regényes életrajza. (Bp., 1942), Pantheon. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.; Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Csorba László: Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
22546.

Széchenyi Istvánnal kapcsolatos, tétel, 3 db:

Vass Sándor, vitéz: A legnagyobb magyar. Gróf Széchenyi István regényes életrajza. (Bp., 1942), Pantheon. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.;
Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Csorba László: Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
22547.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events