https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 346

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1887. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1887, Athenaeum. Félvászon-kötésben, sérült, megviselt állapotban, különvált hátsó kötéstáblával.
1
22776.

Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1887. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1887, Athenaeum. Félvászon-kötésben, sérült, megviselt állapotban, különvált hátsó kötéstáblával.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1889. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1889, Athenaeum. Félvászon-kötésben, sérült, viseltes állapotban, a könyvtesttől különvált borítóval.
1
22777.

Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1889. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1889, Athenaeum. Félvászon-kötésben, sérült, viseltes állapotban, a könyvtesttől különvált borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1883. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1883, Athenaeum. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült gerinccel, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
1
22778.

Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1883. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1883, Athenaeum. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült gerinccel, helyenként sérült, kijáró lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1888. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1888, Athenaeum. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
1
22779.

Magyarország árúforgalma Ausztriával és más országokkal. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi minister úr rendeletéből szerk. és kiadja az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal. I-XII. füzetek. 1888. január-december. [Egybekötve.] Bp., 1888, Athenaeum. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, helyenként sérült, kijáró lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1899-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1898, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, a borítón kis sérülésekkel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
1
22780.

Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1899-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1898, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, a borítón kis sérülésekkel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1902-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1901, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé viseltes, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
1
22781.

Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1902-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1901, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé viseltes, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Kenedi János: K. belügyi iratfelmérő jelentése a kastélyból. Bp., 2000, Magvető. Kiadói kartonált kötés, kopott papír védőborítóval.
1
22782.

Kenedi János: K. belügyi iratfelmérő jelentése a kastélyból. Bp., 2000, Magvető. Kiadói kartonált kötés, kopott papír védőborítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
A M. Kir. Kormány 1909./1928./1929. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv. Bp., 1910-1930-1931, Athenaeum. Papírkötések, az első kötet sérült borítóval, széteső állapotban, a másik két kötet borítóhiánnyal.
1
22783.

A M. Kir. Kormány 1909./1928./1929. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv. Bp., 1910-1930-1931, Athenaeum. Papírkötések, az első kötet sérült borítóval, széteső állapotban, a másik két kötet borítóhiánnyal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Nemzetiségi kérdés - nemzetiségi politika. Az MSZMP Központi Bizottságának Társadalomtudományi Intézete. Bizalmas! 1968, Kossuth. Kiadói papírkötés, az első lapokon sérüléssel, kissé kopottas állapotban.
1
22784.

Nemzetiségi kérdés - nemzetiségi politika. Az MSZMP Központi Bizottságának Társadalomtudományi Intézete. Bizalmas! 1968, Kossuth. Kiadói papírkötés, az első lapokon sérüléssel, kissé kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
[Gábriel Asztrik László] Asztrik Gabriel: Les rapports dynastiques Franco-Hongrois au moyen-age. Bp., 1944, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 111+(1) p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, kissé dohos.
1
22785.

[Gábriel Asztrik László] Asztrik Gabriel: Les rapports dynastiques Franco-Hongrois au moyen-age. Bp., 1944, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 111+(1) p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, kissé dohos.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Urbán Ernő: Eleven történelem. Bp., 1975, Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 5000 példányban.
1
22786.

Urbán Ernő: Eleven történelem. Bp., 1975, Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 5000 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Gubcsi, Lajos: Four Days That Shook Hungary (Budapest 5-9 October 1989). A split between Hungarian Communists and Socialists? (Dedikált.) (Budapest, 1989 [helyesen 1990]). Szerző [ny. n.] 249 + [1] p. + 5 t. (4 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Horváth Istvánnal, a bonni hadvezérnek a magyar ügyek képviseletében -- abban a biztos tudatban, hogy eredményeidet nem lehet már ledönteni. Barátsággal: Gubcsi Lajos." Gubcsi Lajos (sz. 1948) közgazdász, újságíró, szerkesztő áttekintése az 1989. október eleji budapesti politikai eseményekről, az állampárt utolsó kongresszusáról, melynek során az állampárt nevet változtatott, régi vonalas kemény vonala pedig kiszorult a hatalomból. A kötet interjúkból, hírügynökségi jelentésekből, újságcikkekből, nyilatkozatokból áll össze. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Fűzve, a szerző színes grafikáival illusztrált kiadói papírborítóban. Jó példány.
1
22787.

Gubcsi, Lajos: Four Days That Shook Hungary (Budapest 5-9 October 1989). A split between Hungarian Communists and Socialists? (Dedikált.) (Budapest, 1989 [helyesen 1990]). Szerző [ny. n.] 249 + [1] p. + 5 t. (4 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Horváth Istvánnal, a bonni hadvezérnek a magyar ügyek képviseletében -- abban a biztos tudatban, hogy eredményeidet nem lehet már ledönteni. Barátsággal: Gubcsi Lajos." Gubcsi Lajos (sz. 1948) közgazdász, újságíró, szerkesztő áttekintése az 1989. október eleji budapesti politikai eseményekről, az állampárt utolsó kongresszusáról, melynek során az állampárt nevet változtatott, régi vonalas kemény vonala pedig kiszorult a hatalomból. A kötet interjúkból, hírügynökségi jelentésekből, újságcikkekből, nyilatkozatokból áll össze. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Fűzve, a szerző színes grafikáival illusztrált kiadói papírborítóban. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment