Boehm, Max von: Vom Kaiserreich zur Republik. Eine französische Kulturgeschichte des 19. Jahrhunderts. Berlin, 1917. Hyperion Verlag (Druck von Rossberg'sche Buchbruckerei, Leipzig). 1 t. (színes címkép) + XV + [1] + 491 + [1] p. + 23 t. (9 színes). Első kiadás. A 19. századi Franciaország kultúrtörténete, korabeli karikatúrákkal, divatképekkel, utcaképekkel gazdagon illusztrálva. A napóleoni időktől a Harmadik Köztársaságig tartó korszak olvasmányos társadalomtörténeti albuma. Az illusztrációkon nem csupán a férfi és női divat évtizedenkénti radikális fordulatai elevenednek meg: a párizsi arisztokraták, bankárok és nyárspolgárok belvilágán túl a nyomornegyedek és a munkásság világa is felvonul a képeken, a szerkesztőségi életképeken kívül a népiskolák, a sikátorok és a szalonok, operák és kétesebb mulatók világa is bemutatkozik. A társadalomtörténeti fejezetek utáni zárófejezet még egyszer kivonatolja az Európa-szerte bámult és utánzott párizsi divat százéves történetét. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Hídfő Trianoni almanach. Szerk.: Marschalkó Lajos. München, 1960, Mikes Kelemen Kör, 290+[2] p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként tollas bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, a hátsó borítón kis sarokhiánnyal.
Boross István: Gyóni Géza. A költő halálának tíz éves évfordulójára. Irodalomtörténeti tanulmány. Mezőtúr, [1927], Török Könyvkiadó-Vállalat. 91p. Kiadói papírkötésben.
Schreiner, Peter: Studia Byzantino-Bulgaria. Miscellanea Bulgarica 2. Wien, 1986, Verein "Freunde des Hauses Wittgenstein". Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bumüller János: Világtörténet II. Ford. Feniczy János és Danielik József. Pest, 1858. Herz János ny. Emich Gusztáv ny. [2] 467 p., [4] 375 p. Az utolsó, katolikus szemléletű világtörténelmi összefoglalás, amelynek még nem kellet Darwin evoluciós elméletével foglalkoznia. Aranyozott félvászon kötésben.
Carlyle: A francia forradalom története I-III. köt. Ford.: Baráth Ferenc. Világkönyvtár. Bp.,1913, Révai. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papírborítókkal!
Horváth Henrik: Zsigmond király és kora. König Sigismund und seine Zeit. Zsigmond király halálának 500 éves évfordulóján kiadja Budapest Székesfőváros. 92 képpel. Bp., 1937., Budapest Székesfőváros, (Bp. Székesfőváros Házinyomdája), 6+246 p. + XXXVI (fekete-fehér képtáblák) t. Késöbbi félvászon-kötés, az eredeti illusztrált borítót a borítóra kasírozták, jó állapotban