Books: History

Number of items: 428

Boehm, Max von:  Vom Kaiserreich zur Republik. Eine französische Kulturgeschichte des 19. Jahrhunderts. Berlin, 1917. Hyperion Verlag (Druck von Rossberg'sche Buchbruckerei, Leipzig). 1 t. (színes címkép) + XV + [1] + 491 + [1] p. + 23 t. (9 színes). Első kiadás. A 19. századi Franciaország kultúrtörténete, korabeli karikatúrákkal, divatképekkel, utcaképekkel gazdagon illusztrálva. A napóleoni időktől a Harmadik Köztársaságig tartó korszak olvasmányos társadalomtörténeti albuma. Az illusztrációkon nem csupán a férfi és női divat évtizedenkénti radikális fordulatai elevenednek meg: a párizsi arisztokraták, bankárok és nyárspolgárok belvilágán túl a nyomornegyedek és a munkásság világa is felvonul a képeken, a szerkesztőségi életképeken kívül a népiskolák, a sikátorok és a szalonok, operák és kétesebb mulatók világa is bemutatkozik. A társadalomtörténeti fejezetek utáni zárófejezet még egyszer kivonatolja az Európa-szerte bámult és utánzott párizsi divat százéves történetét. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19536.

Boehm, Max von: Vom Kaiserreich zur Republik. Eine französische Kulturgeschichte des 19. Jahrhunderts.
Berlin, 1917. Hyperion Verlag (Druck von Rossberg'sche Buchbruckerei, Leipzig). 1 t. (színes címkép) + XV + [1] + 491 + [1] p. + 23 t. (9 színes). Első kiadás.
A 19. századi Franciaország kultúrtörténete, korabeli karikatúrákkal, divatképekkel, utcaképekkel gazdagon illusztrálva. A napóleoni időktől a Harmadik Köztársaságig tartó korszak olvasmányos társadalomtörténeti albuma. Az illusztrációkon nem csupán a férfi és női divat évtizedenkénti radikális fordulatai elevenednek meg: a párizsi arisztokraták, bankárok és nyárspolgárok belvilágán túl a nyomornegyedek és a munkásság világa is felvonul a képeken, a szerkesztőségi életképeken kívül a népiskolák, a sikátorok és a szalonok, operák és kétesebb mulatók világa is bemutatkozik. A társadalomtörténeti fejezetek utáni zárófejezet még egyszer kivonatolja az Európa-szerte bámult és utánzott párizsi divat százéves történetét.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

6 000 HUF

Bereznay András: Erdély történetének atlasza. 2011, Méry Ratio. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, eredeti bontatlan zsugorfóliában.
19537.

6 000 HUF

Hídfő Trianoni almanach. Szerk.: Marschalkó Lajos. München, 1960, Mikes Kelemen Kör, 290+[2] p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként tollas bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, a hátsó borítón kis sarokhiánnyal.
19538.

6 000 HUF

19539.

1 000 HUF

19540.

Magyar Zoltán 3 műve:
Szent István a magyar néphagyományban.;
Szent László a magyar néphagyományban.;
Rákóczi a néphagyományban. Rákóczi és a kor mondavilága.
Osiris Könyvtár Foklór. Bp., 1998-2000, Osiris. Kiadói papírkötések, karcos borítókkal.

4 000 HUF

Boross István: Gyóni Géza. A költő halálának tíz éves évfordulójára. Irodalomtörténeti tanulmány. Mezőtúr, [1927], Török Könyvkiadó-Vállalat. 91p. Kiadói papírkötésben.
19541.

5 000 HUF

Schreiner, Peter: Studia Byzantino-Bulgaria. Miscellanea Bulgarica 2. Wien, 1986, Verein "Freunde des Hauses Wittgenstein". Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19542.

5 000 HUF

Dervarics Kálmán, Egyházasbükki: Egyházasbükk - Történeti beszélyek. Bp, 1903. . Aigner 134p + 1 kih kronológiai tábla. Korabeli papírborítóval Nagyon ritka!
19543.

5 000 HUF

Bumüller János: Világtörténet II. Ford. Feniczy János és Danielik József. Pest, 1858. Herz János ny. Emich Gusztáv ny. [2] 467 p., [4] 375 p. Az utolsó, katolikus szemléletű világtörténelmi összefoglalás, amelynek még nem kellet Darwin evoluciós elméletével foglalkoznia. Aranyozott félvászon kötésben.
19544.

5 000 HUF

Carlyle: A francia forradalom története I-III. köt. Ford.: Baráth Ferenc. Világkönyvtár. Bp.,1913, Révai. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papírborítókkal!
19545.

5 000 HUF

19546.

Horváth Henrik: Zsigmond király és kora. König Sigismund und seine Zeit. Zsigmond király halálának 500 éves évfordulóján kiadja Budapest Székesfőváros. 92 képpel.
Bp., 1937., Budapest Székesfőváros, (Bp. Székesfőváros Házinyomdája), 6+246 p. + XXXVI (fekete-fehér képtáblák) t. Késöbbi félvászon-kötés, az eredeti illusztrált borítót a borítóra kasírozták, jó állapotban

5 000 HUF

19547.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF