Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 2. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t.+4+103 p. + 10 (képtáblák, közte egy színes, egy kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált +
Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 4. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t. + 4 + 132 p., + 8 (képtáblák, közte 3 kihajtható hasonmás) . + Szabó Károly: Kun László 1272-1290. Budapest, 1886. Méhner Vilmos (Franklin-Társulat könyvnyomdája.)töredék, csak 56. oldal. Aranyozott egészvászon kötésben.
[Folyóirat] Sztálin meghalt. A Szabad Nép különkiadása. (1953. március 6.) [Budapest], 1953. [Szabadság Lapkiadóvállalat - Szikra Lapnyomda]. Egyetlen levél, mérete: 595x420 mm. Joszif Visszarionovics Sztálin (1878-1953), a Szovjetunió Minisztertanácsának elnöke, a Szovjetunió Kommunista Pártja Központi Bizottságának titkára 1953. március 5-én elhunyt. A Szabad Nép egyleveles, gyászkerettel övezett, Sztálin portréjával díszített, egyetlen oldalán nyomott, így falragasznak is alkalmas különkiadása az SZKP Központi Bizottságának nevében búcsúzik a generalisszimusztól, a munkások, kolhozparasztok és értelmiségiek forrón szeretett vezetőjétől. A gyászlevél felsorolja a vezető múlhatatlan érdemeit, méltatja a szovjet állam megteremtésében, a második világháború megnyerésében betöltött szerepét. A gyászlevél mellett Sztálin orvosi zárójelentése, a szovjet egészségügyi miniszter, valamint más szovjet akadémikusok aláírásával. Jobb oldalt ismeretlen szerzőtől származó nekrológ, amely megrendült hangon nevezi a szovjet vezért minden élők legnagyobbikának. Különszámunk jobb alsó sarkában apró hiány, a lapszélen apró, a szövegtükröt nem érintő repedésnyom, a hajtások mentén szakadásnyomok. Emlékezetes retorikájú, történelmi jelentőségű dokumentum. Korának megfelelő állapotú lap, hajtogatva.
[Folyóirat, 1956.] Szabad Nép. A Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. XIV. évfolyam, 295. szám. (1956. október 23.) [A lengyelországi változásokhoz: szembenézés a múlt hibáival. Megalakult a Petőfi Kör a budapesti egyetem bölcsészeti karán. A Petőfi Kör vezetősége Nagy Imre kormánytagságát, Rákosi Mátyás kizárását és Farkas Mihály felelősségre vonását sürgeti. A Műszaki Egyetem ifjúsága 15 pontos követelést fogalmazott meg.] Budapest, 1956. Szabadság Lapkiadó Vállalat - Szikra Lapnyomda. 4 p. Folio. Az 1956-os forradalom kitörésének napján megjelent központi pártlap emlékezetes politikai pillanatképet rögzít. A Szabad Nép újságírói természetesen nem értesülhettek a nap későbbi eseményeiről, ám a forradalom kirobbanásához vezető út bizonyos tényezőit lapszámunk ismerteti. Ezek elsője a lengyelországi helyzet. A sztálini módszereket elítélő hruscsovi beszéd híre, valamint a lengyelországi iparosítás nyomorító terhe 1956 nyarán a poznani munkásfelkeléshez vezetett. Bár a mozgalmat kíméletlenül leverték, a korábban bebörtönzött lengyel kommunista vezető, Gomulka az ősz folyamán előreléphetett, és meghirdethetett egyfajta demokratizálódást, egyben kritizálta a lengyel iparosítás erőltetését. A hibákkal való szembenézés programja a hazai diákság körében reményeket, a lengyel felkelés eltiprása indulatokat kavart, ennek nyomán pedig a Szegedi Egyetem, a Műegyetem és az ELTE diákjai követeléseket megfogalmazó szervezeteket alakítottak. Lapunk közzéteszi az ELTE bölcsészeti karán alakult Petőfi Kör nyílt levelét, amely Rákosi Mátyás és Farkas Mihály felelősségre vonását, és az 1955-ben leváltott Nagy Imre kormányzati szerepbe emelését követeli. A változatlanul Gerő Ernő által uralt párt lapja természetesen elhallgatja a lengyelországi és hazai események valódi természetét: Lengyelországban a beköszöntött társadalmi béke képét közvetíti, a hazai egyetemi diákság híreit pedig békülékeny diákhírekkel elegyíti. Lapszámunk hajtásai mentén kisebb szakadásnyomok. Jó állapotú lap, hajtogatva.
Schulek Tibor: Bornemisza Péter 1535-1584. A XVI. századi magyar művelődés és lelkiség történetéből. Sopron-Budapest-Győr, 1939, Keresztyén Igazság Kiadása. 450p. Modern műbőr kötésben
Magyar történeti bibliográfia 1825-1867. I?III. kötet. Szerk. Tóth Zoltán vezetésével a Történettudományi Intézet munkaközössége. (I.: Általános rész.. II.: Gazdaság. III.: Politika, Jog, Oktatás?Iskolák, Tudomány, Művészet, Sajtó, Vallás?Egyházak.)Bp., 1950?1959, Akadémiai Kiadó. 118,[1]; 260; 407; p. Egy kötetbe kötve, javított gerincű kartonált papírkötésben