[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
ca 1750 A latin ABC betűinek írásmódjai a különböző évszázadokban, az íráskép fejlődése, változtását bemutató képes könyv 51 rézmetszetű táblával. Korabeli papírkötésben 40x27 cm / ca 1700 Illustrated book showing the writing styles of the Latin ABC letters in different centuries, the development and changes of the writing style, with 51 copperplate plates. 40x27 cm
A Nagy-károlyi gróf Károlyi család és székhelyeik története Debrecen, 2005. Kiadói kartonált papírkötésben. Nyisztor Lóránd felelős szerkesztő dedikációjával
Szalay László: Magyarország története. Első-második kötet. [Egybekötve.] Lipcse-Pest, 1852-1861. Geibel Károly (Teubner B. G. ny.), illetve Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul ny.). XIV + 322 p.; XVI + 419 + [1] p. Szalay László (1813-1864) történész, jogász, közíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, a forradalom előtt az Eötvös József-féle centralisták közé tartozott, a forradalom idején Deák Ferenc Igazságügy-minisztériumának tisztségviselője, valamint a kormány frankfurti követe. A szabadságharc bukása után Svájcba költözött, emigrációjában írta meg nagy hatású munkáját, a magyar történetírás hagyományait megújító hatkötetes Magyarország-történetét, mely olvasmányos stílusban dolgozza ki hazánk esemény- és társadalomtörténete. A munka első kiadása 1852-1859 között jelent meg, második kiadása 1859-1866 között. A honfoglalást megelőző időktől az Aranybulláig terjedő időszakot feldolgozó első kötetünk a második kiadásból, az Aranybulla kiadásától a Hunyadiak fellépéséig tartó korszakot tárgyaló második kötetünk a lipcsei első kiadásból származik. Az oldalakon foxing, néhány oldalon kisebb foltosság. A belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés nyomai. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.