Books: History

Number of items: 428

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19510.

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet).
Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

12 000 HUF

19513.

Kolligátum:

Szabó Károly: Kun László 1272-1290.

10 000 HUF

19514.

10 000 HUF

ca 1750 A latin ABC betűinek írásmódjai a különböző évszázadokban, az íráskép fejlődése, változtását bemutató képes könyv 51 rézmetszetű táblával. Korabeli papírkötésben 40x27 cm /         ca 1700 Illustrated book showing the writing styles of the Latin ABC letters in different centuries, the development and changes of the writing style, with 51 copperplate plates. 40x27 cm
19515.

10 000 HUF
9

19516.

9 000 HUF
24,39
28,13

19517.

9 000 HUF
24,39
28,13

19518.

8 000 HUF

A Nagy-károlyi gróf Károlyi család és székhelyeik története Debrecen, 2005. Kiadói kartonált papírkötésben. Nyisztor Lóránd felelős szerkesztő dedikációjával
19519.

8 000 HUF

19520.

8 000 HUF

19521.

8 000 HUF

Szalay László:  Magyarország története. Első-második kötet. [Egybekötve.] Lipcse-Pest, 1852-1861. Geibel Károly (Teubner B. G. ny.), illetve Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul ny.). XIV + 322 p.; XVI + 419 + [1] p. Szalay László (1813-1864) történész, jogász, közíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, a forradalom előtt az Eötvös József-féle centralisták közé tartozott, a forradalom idején Deák Ferenc Igazságügy-minisztériumának tisztségviselője, valamint a kormány frankfurti követe. A szabadságharc bukása után Svájcba költözött, emigrációjában írta meg nagy hatású munkáját, a magyar történetírás hagyományait megújító hatkötetes Magyarország-történetét, mely olvasmányos stílusban dolgozza ki hazánk esemény- és társadalomtörténete. A munka első kiadása 1852-1859 között jelent meg, második kiadása 1859-1866 között. A honfoglalást megelőző időktől az Aranybulláig terjedő időszakot feldolgozó első kötetünk a második kiadásból, az Aranybulla kiadásától a Hunyadiak fellépéséig tartó korszakot tárgyaló második kötetünk a lipcsei első kiadásból származik. Az oldalakon foxing, néhány oldalon kisebb foltosság. A belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés nyomai. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
19522.

Szalay László: Magyarország története. Első-második kötet. [Egybekötve.]
Lipcse-Pest, 1852-1861. Geibel Károly (Teubner B. G. ny.), illetve Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul ny.). XIV + 322 p.; XVI + 419 + [1] p.
Szalay László (1813-1864) történész, jogász, közíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, a forradalom előtt az Eötvös József-féle centralisták közé tartozott, a forradalom idején Deák Ferenc Igazságügy-minisztériumának tisztségviselője, valamint a kormány frankfurti követe. A szabadságharc bukása után Svájcba költözött, emigrációjában írta meg nagy hatású munkáját, a magyar történetírás hagyományait megújító hatkötetes Magyarország-történetét, mely olvasmányos stílusban dolgozza ki hazánk esemény- és társadalomtörténete. A munka első kiadása 1852-1859 között jelent meg, második kiadása 1859-1866 között. A honfoglalást megelőző időktől az Aranybulláig terjedő időszakot feldolgozó első kötetünk a második kiadásból, az Aranybulla kiadásától a Hunyadiak fellépéséig tartó korszakot tárgyaló második kötetünk a lipcsei első kiadásból származik.
Az oldalakon foxing, néhány oldalon kisebb foltosság. A belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés nyomai.
Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

8 000 HUF

19523.

7 000 HUF
18,97
21,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF