Engravings

Number of items: 77

16437.

5 000 HUF

16438.

6 000 HUF

[Grafika] A kassai Szent Erzsébet-székesegyház. Ismeretlen grafikus selyemnyomata (1910 körül). [Kassa, 1910 körül]. Selyemvászonra készült nyomat, mérete: 170x115 mm egy 195x140 mm méretű lapon. Ismeretlen rajzoló által készített nyomatunk Európa legkeletebbre található gótikus székesegyházat, a kassai Szent Erzsébet-dómot ábrázolja. A XV. században emelt katedrális nagyobb, neogótikus átépítésére Steindl Imre tervei szerint 1877-1896 között került sor, a látvány központi elemét jelentő Mátyás-torony 1904-ben nyerte el ma is ismert, képünkön is látható formáját. A kassai főegyházmegye székesegyház templomában 1906-ban helyezték el a száműzött fejedelem, II. Rákóczi Ferenc hamvait. Nyomatunk az ezt követő években keletkezhetett, hátoldalán a kassai Gupa Rt. üveg-, porcelán- és díszműáru-kereskedő és épületüvegező vállalkozás hirdetése, a kassai főtéren, azaz a Fő utca 11. szám alatt álló irodája, és Fő utca 73. szám alatt álló kereskedése címei feltüntetésével. Jó állapotú nyomat, keretezve, üveglap mögött.
16439.

[Grafika] A kassai Szent Erzsébet-székesegyház. Ismeretlen grafikus selyemnyomata (1910 körül).
[Kassa, 1910 körül]. Selyemvászonra készült nyomat, mérete: 170x115 mm egy 195x140 mm méretű lapon.
Ismeretlen rajzoló által készített nyomatunk Európa legkeletebbre található gótikus székesegyházat, a kassai Szent Erzsébet-dómot ábrázolja. A XV. században emelt katedrális nagyobb, neogótikus átépítésére Steindl Imre tervei szerint 1877-1896 között került sor, a látvány központi elemét jelentő Mátyás-torony 1904-ben nyerte el ma is ismert, képünkön is látható formáját. A kassai főegyházmegye székesegyház templomában 1906-ban helyezték el a száműzött fejedelem, II. Rákóczi Ferenc hamvait. Nyomatunk az ezt követő években keletkezhetett, hátoldalán a kassai Gupa Rt. üveg-, porcelán- és díszműáru-kereskedő és épületüvegező vállalkozás hirdetése, a kassai főtéren, azaz a Fő utca 11. szám alatt álló irodája, és Fő utca 73. szám alatt álló kereskedése címei feltüntetésével.
Jó állapotú nyomat, keretezve, üveglap mögött.

3 000 HUF

1775 A Jászberényi szaru kürt rézmetszetű képe. Anton Molnár Poeta. Rézmetszet, papír, 32x48 cm
16440.

4 000 HUF

16441.

[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül).
Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon.
Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben.
Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés.
Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.

4 000 HUF

16442.

[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861).
Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon.
Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése.
Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések.

4 000 HUF

16443.

8 000 HUF

16444.

6 000 HUF

1853 Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. M. Kolb-Knopfmacher: Radnóth (Erdély) a várkastéllyal, acélmetszet, szép állapotban, 15,5×24 cm
16445.

7 000 HUF
18,97
21,88

Tadeusz_Kościuszko (1746-1817) hadmérnök, lengyel és amerikai tábornok acélmetszetű portréja. 9x12 cm
16446.

5 000 HUF

Vác, Waitzen Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikus részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből. Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lapméret: 155x235 mm.
16447.

Vác, Waitzen Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikus részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből.
Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lapméret: 155x235 mm.

3 000 HUF

cca 1850 Visegrád romjai (Ruinen des Schlosses Vicegrad), színezett acélmetszet, papír, jelzés nélkül, . 10x15 cm
16448.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF